"O'zbekiston Respublikasi Konstitusiyasini bilasizmi?”
O'zbekiston Respublikasi jamoat xavfsizligi universiteti fuqaroviy-huquqiy fanlar va Davlat-huquqiy fanlar va inson huquqlari kafedralari tashabbusi bilan O'zbekiston Respublikasi Konstitusiyasi qabul qilinganining 31 yilligi munosabati bilan universitet kursantlari va talabalari o'rtasida "O'zbekiston Respublikasi Konstitusiyasini bilasizmi?"mavzusida ko'rik-tanlovi mavzusida ko'rik-tanlovi o'tkazildi.
Ko'rik-tanlov universitet boshlig'ining tarbiyaviy va mafkuraviy ishlarni tashkil etish bo'yicha o'rinbosari polkovnik I.Maxmudov tomonidan ochib berildi. Unda universitetning kursantlari va talabalari tomonidan tayyorlangan jami 6 ta jamoa o'zaro bellashdilar.
Hakamlar hay'ati tomonidan jamoalarga qo'yilgan baholar hisoblanib chiqilib, natijalar e'lon qilindi. Unga ko'ra, maxsus fakultetning fakultetning 3-kurs talabalaridan tuzilgan "Advokatlar" jamoasi 1-o'rinni, 1-kurs talabalaridan tuzilgan "huquqshunoslar" jamoasi 2-o'rinni, 4-kursantlar batalonining "Bobir izdoshlari" jamoasi 3-o'rinni qo'lga kiritishdi.
Universitet rahbariyati tomonidan g'olib jamoalarga diplom va sovg'alar topshirildi. Shuningdek, faol ishtirokchilarga esa universitet boshlig'ining tashakkurnomasi taqdim etildi.

"Знаете ли вы Конституцию Республики Узбекистан?”
По случаю 31-й годовщины принятия Конституции Республики Узбекистан по инициативе кафедр гражданско-правовых наук и государственно-правовых наук и прав человека Университета общественной безопасности "знаете ли вы Конституцию Республики Узбекистан" среди курсантов и студентов университета?" был проведен по теме конкурса.
Экзамен -отбор заместителя начальника университета по организации воспитательной и идеологической работы полковника I.It выявил Махмудов. В нем соревновались между собой в общей сложности 6 команд, подготовленных курсантами и студентами университета.
Были подсчитаны баллы жюри для команд, и результаты были опубликованы. По его словам, команда "Юристы" из числа студентов 3-го курса факультета специального образования заняла 1-е место, команда "юристы" из числа студентов 1-го курса заняла 2-е место, а команда "Последователи бобра" из 4-го кадетского батальона заняла 3-е место.
Руководство университета вручило командам-победителям дипломы и подарки. Также активным участникам была вручена благодарность руководителю университета.