"O'zbekiston Respublikasi Konstitusiyasini bilasizmi?”
O'zbekiston Respublikasi jamoat xavfsizligi universiteti fuqaroviy-huquqiy fanlar va Davlat-huquqiy fanlar va inson huquqlari kafedralari tashabbusi bilan O'zbekiston Respublikasi Konstitusiyasi qabul qilinganining 31 yilligi munosabati bilan universitet kursantlari va talabalari o'rtasida "O'zbekiston Respublikasi Konstitusiyasini bilasizmi?"mavzusida ko'rik-tanlovi mavzusida ko'rik-tanlovi o'tkazildi.
Ko'rik-tanlov universitet boshlig'ining tarbiyaviy va mafkuraviy ishlarni tashkil etish bo'yicha o'rinbosari polkovnik I.Maxmudov tomonidan ochib berildi. Unda universitetning kursantlari va talabalari tomonidan tayyorlangan jami 6 ta jamoa o'zaro bellashdilar.
Hakamlar hay'ati tomonidan jamoalarga qo'yilgan baholar hisoblanib chiqilib, natijalar e'lon qilindi. Unga ko'ra, maxsus fakultetning fakultetning 3-kurs talabalaridan tuzilgan "Advokatlar" jamoasi 1-o'rinni, 1-kurs talabalaridan tuzilgan "huquqshunoslar" jamoasi 2-o'rinni, 4-kursantlar batalonining "Bobir izdoshlari" jamoasi 3-o'rinni qo'lga kiritishdi.
Universitet rahbariyati tomonidan g'olib jamoalarga diplom va sovg'alar topshirildi. Shuningdek, faol ishtirokchilarga esa universitet boshlig'ining tashakkurnomasi taqdim etildi.

"Do you know the Constitution of the Republic of Uzbekistan?”
On the occasion of the 31st anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan on the initiative of the Departments of civil-legal Sciences and State-Legal Sciences and human rights of the University of Public Security "do you know the Constitution of the Republic of Uzbekistan" among university cadets and students?"was held on the topic of the competition.
Examination - selection the deputy head of the University for the organization of educational and ideological work Colonel I.It was revealed by Makhmudov. In it, a total of 6 teams, prepared by cadets and students of the University, competed among themselves.
The jury scores for the teams were calculated and the results were published. According to him, the "Lawyers" team from the 3rd year students of the Faculty of the special faculty won 1st, the "lawyers" team from the 1st year students won 2nd, and the "Beaver followers" team from the 4th cadet Battalion won 3rd.
Diplomas and gifts were awarded to the winning teams by the university management. Also, active participants were presented with a thank you to the head of the University.