Harbiy xizmatchilarning farzandlariga tavsiyanomalar topshirildi
Oʼzbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universitetida xizmat faoliyatini olib borayotgan harbiy xizmatchilarning farzandlarini oliy taʼlim muassasalariga kirishlari uchun imtiyozli tavsiyanomalar topshirildi. Tadbirda soʼz olgan Universitet boshligʼining oʼrinbosari yoshlarning oldindagi maqsadlari sari dadil qadam bosishlari uchun barcha imkoniyatlar mavjudligini aytib, bunda ulardan faqat ilm egallash talab qilinayotganini alohida taʼkidladi.
Harbiy xizmatchilarning 19 nafar farzandlariga topshirilayotgan ushbu tavsiyanomalar kelajakda Vatan ravnaqiga hissa qoʼshishni maqsad qilgan yigit-qizlarning orzulariga qoʼshqanot boʼlishi shubhasiz. Ishonchimiz komilki, kelgusi yillarda bu koʼrsatkich soni yanada koʼpayadi. Buning uchun harbiy xizmatchilardan oʼz xizmat vazifalarini sidqidildan bajarish, kasbiy mahoratlarini namoyon etish, oʼz xizmat majburiyatlariga astoydil yondoshgan holda xizmat qilishi talab etiladi.
Tadbir davomida soʼzga chiqqanlar harbiy xizmatchilar hamda ularning oila aʼzolarini ijtimoiy qoʼllab-quvvatlanayotganligi va yaratib berilgan imkoniyatlar uchun minnatdorchilik bildirdi. Tavsiyanoma olgan yoshlarimizga berilgan imkoniyatdan unumli foydalanib, oʼz ota-onalariga munosib farzand boʼlishlarini, kelgusida mustaqil vatanimizning porloq kelajagi yoʼlida mehnat qiladigan, mamlakatimiz ravnaqiga hissa qoʼshadigan komil inson boʼlib yetishishlariga umid bildirishdi.

Letters of recommendation were handed over to children of military personnel
Preferential letters of recommendation for the admission of children of servicemen to higher education institutions were handed over at the University of Public Security of the Republic of Uzbekistan. Speaking at the event, the Deputy Head of the University said that there are all opportunities for young people to take bold steps towards their future goals, and emphasized that they are only required to acquire knowledge.
These letters of recommendation, which are given to 19 children of military personnel, will undoubtedly be a blessing to the dreams of young men and women who aim to contribute to the development of the Motherland in the future. We are sure that this number will increase in the coming years. For this, military personnel are required to perform their duties diligently, demonstrate their professional skills, and serve with a diligent approach to their service obligations.
Those who spoke during the event expressed their gratitude for the social support and opportunities created for the servicemen and their family members. They expressed their hope that our young people who have received recommendations will take advantage of the opportunity and become worthy children of their parents, who will work for the bright future of our independent homeland and grow up to be perfect people who will contribute to the development of our country.