Harbiy xizmatchilarning farzandlariga tavsiyanomalar topshirildi
Oʼzbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universitetida xizmat faoliyatini olib borayotgan harbiy xizmatchilarning farzandlarini oliy taʼlim muassasalariga kirishlari uchun imtiyozli tavsiyanomalar topshirildi. Tadbirda soʼz olgan Universitet boshligʼining oʼrinbosari yoshlarning oldindagi maqsadlari sari dadil qadam bosishlari uchun barcha imkoniyatlar mavjudligini aytib, bunda ulardan faqat ilm egallash talab qilinayotganini alohida taʼkidladi.
Harbiy xizmatchilarning 19 nafar farzandlariga topshirilayotgan ushbu tavsiyanomalar kelajakda Vatan ravnaqiga hissa qoʼshishni maqsad qilgan yigit-qizlarning orzulariga qoʼshqanot boʼlishi shubhasiz. Ishonchimiz komilki, kelgusi yillarda bu koʼrsatkich soni yanada koʼpayadi. Buning uchun harbiy xizmatchilardan oʼz xizmat vazifalarini sidqidildan bajarish, kasbiy mahoratlarini namoyon etish, oʼz xizmat majburiyatlariga astoydil yondoshgan holda xizmat qilishi talab etiladi.
Tadbir davomida soʼzga chiqqanlar harbiy xizmatchilar hamda ularning oila aʼzolarini ijtimoiy qoʼllab-quvvatlanayotganligi va yaratib berilgan imkoniyatlar uchun minnatdorchilik bildirdi. Tavsiyanoma olgan yoshlarimizga berilgan imkoniyatdan unumli foydalanib, oʼz ota-onalariga munosib farzand boʼlishlarini, kelgusida mustaqil vatanimizning porloq kelajagi yoʼlida mehnat qiladigan, mamlakatimiz ravnaqiga hissa qoʼshadigan komil inson boʼlib yetishishlariga umid bildirishdi.

Вручены рекомендательные письма детям военнослужащих
В Университете общественной безопасности Республики Узбекистан вручены льготные рекомендательные письма для поступления детей военнослужащих в высшие учебные заведения. Выступая на мероприятии, заместитель ректора университета сказал, что у молодежи есть все возможности сделать смелые шаги к своим будущим целям, и подчеркнул, что от них требуется только получение знаний.
Эти рекомендательные письма, врученные 19 детям военнослужащих, несомненно, станут благословением для осуществления мечты юношей и девушек, стремящихся в будущем внести свой вклад в развитие Родины. Мы уверены, что в ближайшие годы это число увеличится. Для этого военнослужащие обязаны добросовестно выполнять свои обязанности, демонстрировать свое профессиональное мастерство, добросовестно относиться к своим служебным обязанностям.
Выступившие на мероприятии выразили благодарность за социальную поддержку и возможности, созданные для военнослужащих и членов их семей. Они выразили надежду, что наши молодые люди, получившие рекомендации, воспользуются случаем и станут достойными детьми своих родителей, которые будут трудиться во имя светлого будущего нашей независимой Родины и вырастут совершенными людьми, которые будут способствовать развитию нашей страны.