Yil yakunlari oʼtkazildi
Oʼzbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti “Xizmat faoliyatini tarbiyaviy-psixologik taʼminlash” kafedrasining 2022 yil yakunlariga bagʼishlangan tahliliy hisobot yigʼilishi oʼtkazildi. Yigʼilishda kafedraning oʼquv-uslubiy, ilmiy-tadqiqot, maʼnaviy-maʼrifiy ishlar yoʼnalishlariga hamda ijrochilik intizomi masalalariga masʼullar tomonidan 2022 yilda amalga oshirilgan ishlar, erishilgan yutuqlar, yoʼl qoʼyilgan kamchiliklar va kelgusi yilda bajarilishi lozim boʼlgan chora-tadbirlar yuzasidan hisobot berishdi. Xususan, 2022 yil davomida Oʼzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi tomonidan oʼquv-uslubiy, ilmiy-tadqiqot masalalari hamda meʼyoriy hujjatlar loyihalarini tayyorlash masalalari yuzasidan yuborilgan 2 ta buyruq, 2 ta farmoyish, 12 ta shoshilinchnoma va koʼrsatma, 4 ta nazorat varaqasi, oliy va oliy harbiy taʼlim muassasalari tomonidan yuborilgan 30 dan ortiq xatlar ijrosi oʼz vaqtida taʼminlanganligi, kafedrada bugungi kunga qadar bildirgi bilan murojaat qilgan 5 nafar mustaqil izlanuvchining tadqiqot ishlari dastlabki muhokamadan oʼtkazilib, tegishli taqrizlar berilganligi, kafedra professor-oʼqituvchilari 20 dan ortiq tadqiqotchilarning ilmiy ishlari himoyalarida taqrizchi va rasmiy opponent sifatida ishtirok etganligi eʼtirof etildi. Bugungi kunda kafedraga biriktirilgan 80 ga yaqin mustaqil izlanuvchilarning monitoringi amalga oshirilayotganligi maʼlum qilindi.
2022 yil davomida kafedra jamoasi ishtirokida “Oʼzbekiston-24” telekanalida 1 marta, “Mening yurtim” telekanali orqali 2 marta, “Madaniyat va maʼrifat” telekanali orqali 2 marta, “Toshkent” telekanali orqali 3 marta, “Yoshlar”, “Oʼzbekiston-24” radiokanallari orqali 5 marta, respublika gazeta va jurnallarida 21 marta chiqishlar amalga oshirilganligi taʼkidlandi. Kafedra jamoasi Universitetning telegramm messenjerida tashkil etilgan kanalida ham faol ishtirok etib, oʼtgan davr mobaynida kanalda kafedra tomonidan 65 marta chiqish amalga oshirildi Taʼlim-tarbiya, pedagogika va psixologiya mavzulariga bagʼishlangan 10 dan ortiq dayjest, Italiya, АQSh, Frantsiya, Singapur va Аngliya kabi rivojlangan davlatlar taʼlim tizimiga bagʼishlangan maʼlumotlar eʼlon qilindi. Tanqidiy ruhda oʼtgan yigʼilishda kafedradagi mavjud kamchiliklar tahlil etilib, ularni bartaraf etish yuzasidan kelgusi yilda amalga oshiriladigan vazifalar belgilab olindi. Yigʼilish yakunida ilmiy-tadqiqot va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar, ijrochilik intizomini mustahkamlashga munosib hissa qoʼshgan professor-oʼqituvchilar – R.M.Maxmudov, N.I.Xalilova, D.N.Аrzikulov, D.M.Mamatkulovlar tashakkurnoma va esdalik sovgʼalari bilan taqdirlandilar.

The end of the year was held
An analytical report meeting dedicated to the results of 2022 of the "Educational-psychological provision of service activities" department of the University of Public Safety of the Republic of Uzbekistan was held. At the meeting, the heads of the department's educational-methodical, scientific-research, spiritual-educational activities and executive discipline issues reported on the work done in 2022, achievements, shortcomings and measures to be implemented in the next year. In particular, 2 orders, 2 orders, 12 urgent letters and instructions, 4 control sheets, higher and higher military education sent by the National Guard of the Republic of Uzbekistan during 2022 in connection with issues of training and research, as well as preparation of drafts of normative documents. that the implementation of more than 30 letters sent by the institutions was provided on time, that the research works of 5 independent researchers who have applied to the department so far have been subjected to preliminary discussion and appropriate reviews have been given, the professors and teachers of the department have acted as reviewers and official opponents in the defense of the scientific works of more than 20 researchers participation was acknowledged. It was reported that about 80 independent researchers attached to the department are being monitored today.
During 2022, with the participation of the department's team, 1 time on "Uzbekistan-24" TV channel, 2 times on "My country" TV channel, 2 times on "Madaniyat va marifat" TV channel, 3 times on "Tashkent" TV channel, "Yoshlar", "Uzbekistan-24" It was noted that there were 5 appearances on radio channels and 21 appearances in republican newspapers and magazines. The team of the department actively participates in the Telegram messenger channel of the University, during the past period, the department made 65 appearances on the channel. More than 10 digests on the topics of education, pedagogy and psychology, developed countries such as Italy, USA, France, Singapore and England information on the education system has been published. At the meeting held in a critical spirit, the existing shortcomings of the department were analyzed, and the tasks to be carried out in the next year were determined in order to eliminate them. At the end of the meeting, professors and teachers who made a worthy contribution to the strengthening of scientific-research and spiritual-educational work, executive discipline - R.M. Makhmudov, N.I. Khalilova, D.N. Arzikulov, D.M. Mamatkulov were awarded with letters of thanks and souvenirs.