Yuksak mukofotlar topshirilishi davom etmoqda
Respublikamiz bo‘ylab O‘zbekiston Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 30 yilligi va Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan soha xodimlarini taqdirlash davom etmoqda.
Xususan, Milliy gvardiya tizimlarida o‘z burchiga sadoqat va namunali xizmat qilib kelayotgan bir guruh harbiy xizmatchi va xodimlar, shuningdek,  birgalikda samarali xizmat olib borayotgan hamkor tashkilotlar vakillarini munosib taqdirlash maqsadida tadbir tashkil etildi.
Tadbirda Milliy gvardiya qo‘mondoni, general-mayor R.Djurayev, Xalq taʼlimi vaziri o‘rinbosari V.Rajapov, Respublika Maʼnaviyat va maʼrifat markazi targ‘ibotchisi professor J.Shermuxammedova va shuningdek, huquqni muhofaza qiluvchi organlari qo‘l jangi, Kamondan otish federatsiya raisi o‘rinbosarlari, Ot sporti bo‘yicha Respublika oliy sport mahorati maktabi direktori, faxriylar hamda qo‘mondonlik shaxsiy tarkibi ishtirok etdi.
Tantanali marosimda Milliy gvardiya qo‘mondoni tizimda o‘tgan qisqa davr mobaynida amalga oshirilgan tub islohotlar va ularning tahliliga to‘xtalar ekan, kelgusi 2022 yilda bu harakatlarni maksimal darajaga olib chiqish hamda oldinda turgan eng muhim va ustuvor vazifalardan biri- inson qadri tamoyili asosida xizmat olib borilishini yangi bosqichga ko‘tarish lozimligini alohida taʼkidladi.
Davlatimiz rahbari Farmoni bilan, tizimda xizmat olib borayotgan 25 nafar harbiy xizmatchi va xodimlarning davlat mukofotiga loyiq deb topilishi  hamda 15 nafar harbiy xizmatchi va xodimlarga navbatdagi “polkovnik” harbiy (maxsus) unvonlari  taqdim etilganligi  barchaga yana-da shijoat va g‘ayrat bag‘ishladi.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoniga binoan taʼsis etilgan “O‘zbekiston Respublikasi Qurolli kuchlariga 30 yil” esdalik nishonlari hamda Milliy gvardiyaning I-II-III darajali “Namunali xizmatlari uchun”, “Maʼnaviyat aʼlochisi” ko‘krak nishonlari va shu qatorda, faxriy yorliq hamda esdalik qo‘l soatlari o‘z egalariga topshirildi.

Продолжается вручение высоких наград
По всей республике продолжается награждение работников сферы в связи с 30-летием образования Вооруженных сил Узбекистана и Днем защитника Отечества.
В частности, было организовано мероприятие в целях достойного награждения группы военнослужащих и сотрудников, добросовестно и образцово служивших в системе Национальной гвардии, а также представителей партнерских организаций, осуществляющих эффективную совместную службу.
В мероприятии принял участие командующий Национальной гвардией генерал-майор Р.Джураев, заместитель министра народного образования В.Раджапов, пропагандист Республиканского центра духовности и просвещения профессор Дж.Шермухаммедова, а также заместители председателя федерации рукопашного боя и стрельбы из лука, директор Республиканской школы высшего спортивного мастерства по конному спорту, ветераны и командный состав правоохранительных органов.
На торжественной церемонии командующий Национальной гвардией, остановившись на фундаментальных реформах и их анализе, проведенных в системе за прошедший короткий период, особо отметил, что в предстоящем 2022 году необходимо вывести эти действия на максимальный уровень и вывести на новый уровень одну из самых важных и приоритетных задач, стоящих перед нами - повышение уровня службы на основе принципа человеческого достоинства.
Указ Главы нашего государства о признании 25 военнослужащих и сотрудников, проходящих службу в системе, достойными государственных наград, а также о присвоении 15 военнослужащим и сотрудникам очередных воинских (специальных) званий “полковник”, придали еще больше мужества и энтузиазма.
Также были вручены памятные знаки “30 лет Вооруженным Силам Республики Узбекистан” и нагрудные знаки Национальной гвардии I-II-III степеней “образцовые хизматлари учун”, “маунавият аулочиси”, учрежденные в соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан, а также почетные грамоты и памятные наручные часы.