Yuksak mukofotlar topshirilishi davom etmoqda
Respublikamiz bo‘ylab O‘zbekiston Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 30 yilligi va Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan soha xodimlarini taqdirlash davom etmoqda.
Xususan, Milliy gvardiya tizimlarida o‘z burchiga sadoqat va namunali xizmat qilib kelayotgan bir guruh harbiy xizmatchi va xodimlar, shuningdek,  birgalikda samarali xizmat olib borayotgan hamkor tashkilotlar vakillarini munosib taqdirlash maqsadida tadbir tashkil etildi.
Tadbirda Milliy gvardiya qo‘mondoni, general-mayor R.Djurayev, Xalq taʼlimi vaziri o‘rinbosari V.Rajapov, Respublika Maʼnaviyat va maʼrifat markazi targ‘ibotchisi professor J.Shermuxammedova va shuningdek, huquqni muhofaza qiluvchi organlari qo‘l jangi, Kamondan otish federatsiya raisi o‘rinbosarlari, Ot sporti bo‘yicha Respublika oliy sport mahorati maktabi direktori, faxriylar hamda qo‘mondonlik shaxsiy tarkibi ishtirok etdi.
Tantanali marosimda Milliy gvardiya qo‘mondoni tizimda o‘tgan qisqa davr mobaynida amalga oshirilgan tub islohotlar va ularning tahliliga to‘xtalar ekan, kelgusi 2022 yilda bu harakatlarni maksimal darajaga olib chiqish hamda oldinda turgan eng muhim va ustuvor vazifalardan biri- inson qadri tamoyili asosida xizmat olib borilishini yangi bosqichga ko‘tarish lozimligini alohida taʼkidladi.
Davlatimiz rahbari Farmoni bilan, tizimda xizmat olib borayotgan 25 nafar harbiy xizmatchi va xodimlarning davlat mukofotiga loyiq deb topilishi  hamda 15 nafar harbiy xizmatchi va xodimlarga navbatdagi “polkovnik” harbiy (maxsus) unvonlari  taqdim etilganligi  barchaga yana-da shijoat va g‘ayrat bag‘ishladi.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoniga binoan taʼsis etilgan “O‘zbekiston Respublikasi Qurolli kuchlariga 30 yil” esdalik nishonlari hamda Milliy gvardiyaning I-II-III darajali “Namunali xizmatlari uchun”, “Maʼnaviyat aʼlochisi” ko‘krak nishonlari va shu qatorda, faxriy yorliq hamda esdalik qo‘l soatlari o‘z egalariga topshirildi.

The awarding of high awards continues
On the occasion of the 30th anniversary of the establishment of the Armed Forces of Uzbekistan throughout the Republic and the day of the Motherland defenders, the awarding of the employees of the sphere continues.
In particular, an event was organized with the aim of awarding worthy service to a group of servicemen and employees, who are committed to their duty and serve as an example in the National Guard systems, as well as representatives of partner organizations, which together carry out effective services.
At the event, the National Guard commander, general-Major R.Djurayev, Minister of Public EducationRajapov, the propagandist of the Republican center of spirituality and enlightenment, professor J.Shermukhammedova and also took part in the hand-fighting of law enforcement agencies, the positions of the chairman of the Federation in the shooting from the bow, the director of the Republican School of higher sports skills on horse riding, veterans and the personal composition of the commander.
During the solemn ceremony, the commander of the National Guard stopped the radical reforms and their analysis carried out in the system over the past short period, emphasized the need to maximise these efforts in the next 2022 year and raise to a new level one of the most important and priority tasks ahead - the maintenance of the principle of human dignity.
By the decree of the head of our state, 25 servicemen and employees serving in the system were recognized as worthy of the state Prize and 15 military servicemen and employees were awarded the next military (special) titles of “polkovnik”, which again gave enthusiasm and enthusiasm to everyone.
In addition, according to the decree of the president of the Republic of Uzbekistan “30 years to the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan” memorable badges, as well as “for exemplary services”, “excellence of spirituality” badges of the National Guard I-II-III level, as well as honorary labels and memorable wrist watches were handed over to their owners.