CHET ELLIK TINGLOVCHILAR UCHUN "OLIY HARBIY TA’LIM MUASSASALARIDA RUS TILINI O’QITISH METO…
CHET ELLIK TINGLOVCHILAR UCHUN "OLIY HARBIY TA’LIM MUASSASALARIDA RUS TILINI O’QITISH METODIKASI"MALAKA OSHIRISH KU…
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining PQ-352-sonli qarori ijrosi yuzasidan O'zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universitetida xorijiy harbiy kadrlarni o'qitish va malakasini oshirish kurslari tashkil etilmoqda. Bugun, joriy yilning 29-dekabr kuni Turkiya Respublikasi Jandarmeriya va sohil xavfsizligi akademiyasi ofitseri mayor Hasan Mert Yolcu Universitetning Tillarni o'rganish kafedrasi va Xorijiy harbiy kadrlar bilan ishlash fakulteti tomonidan tashkul etilgan 3 oylik "OHTMlarda rus tilini o'qitish metodikasi" malaka oshirish kursini tamomlab, Turkiya Respublikasiga qaytib ketdi. O'qish davrida ochiq darslar va mahorat darslari o'tkazildi, shuningdek, mamlakatimizning tarixiy markazlariga ekskursiyalar tashkil etildi.
Kurs oxirida sertifikatlar va esdalik sovg'alari topshirildi, shuningdek, keyingi hamkorlik va tinglovchilar almashinuvi bo'yicha takliflar berildi. Shuningdek, yaqinlashib kelayotgan 2024-yilda Jamoat xavfsizligi universitetida Turkiya Respublikasi Jandarmeriyasining bir guruh ofitserlarini rus tili kurslarida o'qitish yuzasidan tayyorgarlik ishlari olib borilmoqda.

ОКОНЧЕН КУРС ПОВЫШЕНИЯ КВАЛИФИКАЦИИ ДЛЯ ИНОСТРАННЫХ СЛУШАТЕЛЕЙ «МЕТОДИКА ПРЕПОДАВАНИЯ РУСС…
ОКОНЧЕН КУРС ПОВЫШЕНИЯ КВАЛИФИКАЦИИ ДЛЯ ИНОСТРАННЫХ СЛУШАТЕЛЕЙ «МЕТОДИКА ПРЕПОДАВАНИЯ РУССКОГО ЯЗЫКА В ВОЕННЫХ ВУЗА…
Во исполнение Указа Президента Республики Узбекистан №352 в Университете общественной безопасности Республики Узбекистан организуются курсы обучения и повышения квалификации иностранных военных кадров. Сегодня, 29 декабря, офицер Академии жандармерии и береговой охраны Турецкой Республики майор Хасан Мерт Йолджу вернулся в Турецкую Республику, завершив 3-месячный курс повышения квалификации "методика преподавания русского языка в военных вузах", организованный кафедрой Изучения языков и Факультетом по работе с иностранными военными кадрами. За период обучения были проведены открытые занятия и мастер-классы, а также были организованы экскурсии в исторические центры нашей страны. По окончании курса были вручены сертификаты и памятные подарки, а также сделаны предложения по дальнейшему сотрудничеству и обмену слушателями.