Ilm-fan va innovatsiyalar kuni
Joriy yilning 23 dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universitetida O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi tizimida 2022 yilda amalga oshirilgan ilmiy va innovatsion ishlarning yakunlari hamda yangi 2023 yil uchun ilmiy ishlarni rejalashtirish masalalariga bag‘ishlangan “Ilm-fan va innovatsiyalar kuni” nomli tadbir o‘tkazildi. Mazkur tadbirda, O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi markaziy devoni, Jamoat xavfsizligi universiteti, Milliy gvardiya Ixtisoslashtirilgan va mintaqaviy o‘quv markazlari, hududiy boshqarmalari, harbiy qism va bo‘linmalarining ilmiy-faoliyat bilan mashg‘ul bo‘lgan harbiy xizmatchi va xodimlari faol ishtirok etishdi. Anjumanda O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi markaziy devoni, taʼlim muassasalari professor-o‘qituvchilari,  hududiy boshqarmalari, harbiy qism va bo‘linmalarining ilmiy-faoliyat bilan mashg‘ul bo‘lgan harbiy xizmatchi va xodimlari
tomonidan yaratilgan 50 dan ortiq ilmiy va ratsionalizatorlik ishlanmalari namoyish etilgan bo‘lsa, quvonarlisi, shulardan
30 dan ortiq ilmiy va ratsionalizatorlik ishlanmalari O‘zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti professor-o‘qituvchilari va Iqtidorli kursantlari tomonidan yaratilganligi Universitetning Ilmiy-tadqiqot faoliyatidagi yutuqlari dalilidir. Tadbir davomida Milliy gvardiya Ilm-fan va innovatsiyalar qo‘mitasining navbatdagi majlisi, Milliy gvardiya bo‘linmalarida 2022 yil davomida yaratilgan ilmiy, innovatsion va ratsionalizatorlik ishlanmalari hamda o‘quv va ilmiy adabiyotlar ko‘rgazmasi, shuningdek, Milliy gvardiya tizimida ilmiy va innovatsion faoliyatni tashkil etish va takomillashtirish bo‘yicha ilmiy-amaliy seminar o‘tkazildi. Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligining soha bo‘yicha mutaxassislari o‘z maʼruzalari bilan ishtirok etish barobarida, ilmiy izlanuvchilarni qiziqtirgan bir qator savollarga atroflicha javoblar berdilar. Yaratilgan innovatsion ishlanmalar ko‘rgazmasiga taqdim etilgan tafakkur namunalarining amaliy ahamiyati va texnik yechimlarini yuqori baholadilar.

Science and Innovation Day
On December 23 of this year, at the University of Public Safety of the Republic of Uzbekistan, an event called "Day of Science and Innovation" was held, dedicated to the results of the scientific and innovative work carried out in 2022 in the system of the National Guard of the Republic of Uzbekistan, as well as the issues of planning scientific work for the new year 2023. was conducted. Military servicemen and employees of the Central Office of the National Guard of the Republic of Uzbekistan, the University of Public Safety, Specialized and regional training centers of the National Guard, regional offices, military units and units are active in this event. participated. At the conference, military personnel and employees of the Central Office of the National Guard of the Republic of Uzbekistan, professors and teachers of educational institutions, regional departments, military units and units engaged in scientific activity
more than 50 scientific and rationalization developments created by the teachers and innovator cadets of the University of Public Safety.
The fact that more than 30 scientific and rationalization developments were created by professors and talented cadets of the University of Public Safety of the Republic of Uzbekistan is a proof of the University's achievements in scientific research. During the event, the next meeting of the Science and Innovation Committee of the National Guard, the exhibition of scientific, innovative and rationalization developments and educational and scientific literature created in the units of the National Guard during 2022, as well as scientific and innovative activities in the National Guard system a scientific-practical seminar on organization and improvement was held. In addition, experts in the field of the Ministry of Innovative Development of the Republic of Uzbekistan, while participating with their lectures, gave detailed answers to a number of questions of interest to scientific researchers. They highly appreciated the practical value and technical solutions of the ideas presented at the exhibition of innovative developments.