YANGI O’ZBEKISTON – INSON HUQUQLARI
Bugun Samarqand iqtisodiyot va servis instituti akademik litseyida O’zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilingan kun, Inson huquqlari umumjahon dekloratsiyasi qabul qilinganligining 75 yilligiga bag’ishlab “YANGI O’ZBEKISTON – INSON HUQUQLARI” mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbir o’tkazildi.
Tadbirni akademik litsey ijrochi direktori v.v.b.: A.S.Barotov kirish so’zi bilan ochib berdi. Shundan so’ng “Yangi tahrirdagi Konstitutsiya – inson sha’ni, qadr-qimmati va huquqlarining mustahkam kafolati.” mavzusida O’zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti dotsenti, yuridik fanlari bo’yicha falsafa doktori (PhD), podpolkovnik M.I.Maxsadov; Inson huquqlari umumjahon dekloratsiyasi qabul qilinganligining 75 yilligiga bag’ishlab “Farovonlik va yuksalish asosi” mavzusida SamISI huquqshunosi N.Ochilova;
10-dekabr – “O’zbekiston Respublikasi Davlat madhiyasi to’g’risida”gi Qonun qabul qilingan kunga bag’ishlab “Quyoshni uygotguvchi muazzam sado” mavzusida Tarix fanlari nomzodi, dotsent S.N.Nazarovlar so’zga chiqishdilar. Tadbir Konstitutsiya bo’yicha o’tkazilgan “Yangi Konstitutsiya bilimdoni” olimpiada g’oliblari hamda milliy qadriyatlarning eng faol targ’ibotchilarini taqdirlash marosimi hamda kuy va qo’shiqlarga ulanib ketdi.

НОВЫЙ УЗБЕКИСТАН – ПРАВА ЧЕЛОВЕКА
Сегодня в Академическом лицее Самаркандского Института экономики и сервиса состоялось духовно – просветительское мероприятие на тему “Новый Узбекистан-права человека”, посвященное Дню принятия Конституции Республики Узбекистан и 75-летию принятия Всеобщей декларации прав человека.
Мероприятие провел исполнительный директор Академического лицея В.v.b.: А.S.Баротов открыл с вступительным словом. После этого " Конституция в новой редакции является твердой гарантией чести, достоинства и прав человека. доцент Университета Общественной Безопасности Республики Узбекистан, доктор юридических наук (PhD), подполковник М.I.К 75-летию принятия Всеобщей декларации прав человека на тему “основа процветания и возвышения” саамский юрист Н.Очилова;
10 декабря-в честь Дня принятия закона “О государственном гимне Республики Узбекистан” на тему "Муаззам садо, пробуждающий солнце" кандидат исторических наук, доцент С.N.Назаровы выступили с речью. Мероприятие сопровождалось церемонией награждения победителей олимпиады по Конституции” знаток новой конституции " и наиболее активных пропагандистов национальных ценностей, а также мелодиями и песнями.