Xalqaro hamkorlik — taraqqiyotning muhim omili
Oʼzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi orqali Buyuk Britaniyaning Oʼzbekistondagi Elchixonasi tomonidan Sanderst Qirollik harbiy akademiyasi mutaxassislaridan tashkil topgan delegatsiyasining Oʼzbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universitetiga tashrifi amalga oshirildi.
Mazkur tashrifdan koʼzlangan asosiy maqsad – Oʼzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy xizmatchi va ishchi xizmatchilari uchun bugungu kunda dolzarb muammolarni bartaraf etish boʼyicha seminarlar tashkil etishdan iborat.
Universitet Аxborot-resurs markazining muzokaralar zalida tashkil etilgan uchrashuv davomida, dastlab Universitet boshligʼi delegatsiya aʼzolariga ikki tomonlama hamkorlik aloqalarini rivojlantirishga qoʼshayotgan hissasi uchun oʼz minnatdorligini bildirdi, shu oʼrinda oʼtkazilishi rejalashtirilgan seminar malakali kadrlarni tayyorlashda oʼz samarasini berishiga ishonishini taʼkidlab oʼtdi.
Uchrashuv soʼngida ikki tomon hamkorlik munosabatlarini rivojlantirish yuzasidan oʼzaro manfaatli kelishuvlarga tayyor ekanliklari bildirdilar.

Международное сотрудничество-важный фактор прогресса
Посольством Великобритании в Узбекистане через Министерство иностранных дел Республики Узбекистан был осуществлен визит делегации специалистов Королевской Военной академии Сандерса в Университет Общественной Безопасности Республики Узбекистан.
Основная цель визита-организация семинаров для военнослужащих и служащих Национальной гвардии Республики Узбекистан по преодолению актуальных сегодня проблем.
В ходе встречи, организованной в зале переговоров информационно-ресурсного центра Университета, первоначально глава университета выразил благодарность членам делегации за вклад в развитие двустороннего сотрудничества, отметив, что считает, что семинар, запланированный на этом месте, принесет плоды в подготовке квалифицированных кадров.
По окончании встречи стороны выразили готовность к взаимовыгодным соглашениям по развитию отношений сотрудничества.