Kursantlar Ilmiy forumda ishtirok etishdi
2023 yil 28 yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti “Xizmat faoliyatini tarbiyaviy-psixologik ta’minlash” kafedrasi profesor-o‘qituvchilari va bir guruh kursantlari O‘zbekiston Respublikasi Toshkent shahar Ilg‘or tadqiqotlar ilmiy markazi tomonidan tashkillashtirilgan Ilmiy forumda o‘zlarining ilmiy maqolalari bilan faol ishtirok etdilar. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 29 oktabrdagi PF-6097-sonli «Ilm-fanni 2030 yilgacha rivojlantirish konsepsiyasini tasdiqlash to‘g‘risida»gi Farmonida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash, ilmiy faoliyatning asosiy yo‘nalishlarini rivojlantirish hamda ilm-fanlar sohasida xalqaro hamkorlikni yanada mustahkamlash maqsadida tashkil etilgan Ilmiy forum natijalariga “Xizmat faoliyatini tarbiyaviy ta’minlash” kafedrasi boshlig‘i (PhD), dotsent, podpolkovnik Z.Sh.Alimardonov va mazkur yo‘nalishning 13 nafar kursantlari  Eng yaxshi ilmiy maqola” va “Eng innovatsion-ilmiy taklifs” nominatsiyalari bo‘yicha ilg‘or deb topilib, “ILM-FAN IFTIXORI” nishoni bilan tantali ravishda taqdirlandilar.
Ilmiy forum ilmiy faoliyatga ishtiyoqli va intiluvchanligi yuqori bo‘lgan yosh olimlarni aniqlash, tanlab olish va ularni maqsadli yo‘naltirishga xizmat qilganligi bilan ahamiyatli bo‘ldi.

Курсанты приняли участие в Научном форуме
28 января 2023 года профессорско-преподавательский состав кафедры «Воспитательно-психологическое обеспечение служебной деятельности» и группа курсантов Университета общественной безопасности Республики Узбекистан приняли активное участие в Научном форуме, организованном Научным центром передовых исследований Республики Узбекистан. Данный форум проведен в целях обеспечения выполнения задач, намеченных в Указе Президента Республики Узбекистан УП-6097 от 29 октября 2020 года «Об утверждении концепции развития науки до 2030 года», развития основных направлений научной деятельности и дальнейшего укрепления международного сотрудничества в научной сфере. По результатам рассмотрения представленных к участию в форуме научных статей, работы начальника кафедры «Воспитательно-психологическое обеспечение служебной деятельности» (PhD), доцент, подполковник З.Ш.Алимардонов и 13 курсантов признаны лучшими в направлении «Лучшая научная статья» и «Самое инновационное научное предложение». Номинанты награждены нагрудными знаками «Гордость науки».
Научный форум имеет огромную значимость в выявлении, отборе и целевом направлении способных к научной деятельности молодых ученых.