2023 йил 9-10 ноябрь куни Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси қўмондонининг 2018 йил 25 июнь кунидаги 169-сонли буйруғи ҳамда Ўзбекистон Республикаси Жамоат хавфсизлиги университети бошлиғининг 2022 йил 17 декабрдаги 526-сонли буйруғига биноан Университетида Педагогика ва психология фанлари бўйича мустақил тадқиқотчиларнинг фаолиятини ўрганиш бўйича Мониторинг комиссияси ўз ишини олиб борди.
Мониторинг комиссияси томонидан ОАК нинг “Илмий даражалар бериш тартиби тўғрисидаги низом” ҳамда “Малакавий имтиҳонларни ўтказиш тартиби тўғрисидаги низом” бандлари талаблари асосида чет тили, ихтисослик бўйича малакавий имтиҳонлар, таянч маълумоти ҳимоя қилаётган йўналишига мос келмаган тақдирда қўшимча имтиҳон топширганлиги; диссертация юзасидан олинган илмий натижалар асосида ОАК рўйхатидаги республика ҳамда халқаро илмий журналларда, республика ва халқаро миқёсдаги конференцияларда чоп этилган мақолалари сони; иш бажарилган ташкилот кафедраси муҳокамасидан ўтганлиги; нечта боб якунига етганлиги каби масалаларга ойдинлик киритиш учун 66 нафар мустақил излаунвчиларнинг ҳужжатлари ўрганилди. Шундан 15% мустақил изланувчиларнинг тадқиқотлари юзасидан амалга оширган ишлари 85%-100% тайёр бўлганлиги аниқланди. Мониторинг жараёнида аниқланган камчиликлар юзасидан таклиф ва тавсиялар берилди.

In the year of attention to people and quality education, monitoring of the activities of …
In the year of attention to people and quality education, monitoring of the activities of scientific researchers wa…
On November 9-10, 2023, in accordance with the order No. 169 of the commander of the National Guard of the Republic of Uzbekistan dated June 25, 2018 and the order No. 526 of the head of the Public Security University of the Republic of Uzbekistan dated December 17, 2022, the Monitoring Commission for studying the activities of independent researchers in the fields of pedagogy and psychology at the University carried out his work.
According to the requirements of the “regulations on the procedure for awarding scientific degrees” and “regulations on the procedure for conducting qualification exams” of the Oak by the monitoring commission, he took an additional exam in case of non-compliance with the direction defended by a foreign language, qualification exams, base education; the number of articles published in Republican and international scientific journals, Republican and international conferences on; to clarify issues such as how many chapters ended, documents of 66 independent seekers were studied. Of this, 15% of independent researchers ' work on their research was found to be 85% -100% ready. Proposals and recommendations were made on the shortcomings identified in the monitoring process.