Oʼzbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universitetida Oʼzbekiston Respublikasi Davlat…
Oʼzbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universitetida Oʼzbekiston Respublikasi Davlat mustaqilligining 31 yill…
Yurtimizda eng ulugʼ, eng aziz bayram – Oʼzbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining oʼttiz bir yilligi bayrami “Yangi Oʼzbekistonda el aziz, inson aziz!” degan ezgu shior ostida koʼtarinki ruhda nishonlanmoqda. Bugun yurtimizda amalga oshirilayotgan keng miqyosli islohotlar, bunyodkorlik va yaratuvchanlik ishlari Vatanimizda hukm surayotgan tinchlik va osoyishtalik mevasidir. Jamoat xavfsizligi universiteti harbiy xizmatchilari ham zimmalariga yuklatilgan vazifalarni sidqidildan ado etib, mamlakatimizda tinchlik va barqarorlikni taʼminlashga oʼzlarining munosib hissalarini qoʼshib kelishmoqda. Hozir lavhamiz shu haqida.
Bugungi kunda Oʼzbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti harbiy xizmatchilari oʼz xizmat vazifalariga vijdonan yondashib, Oʼzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi va boshqa huquqni muhofaza qilish idoralariga yetuk malakali mutaxassis kadrlarni tayyorlash kabi vazifalarga oʼzlarining munosib hissalarini qoʼshib kelmoqda. Bayram munosabati bilan Universitet shaxsiy tarkibi saf maydonida saf tortishdi hamda caf maydoniga tantanali marsh sadolari ostida Davlat va Milliy gvardiya jangovar bayroqlari tantanali ravishda olib kirildi. Shundan soʼng, Oʼzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi qoʼmondonining bayram tabrigi oʼqib eshittirildi. Marosimda Oʼzbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 31 yillik bayrami munosabati bilan bir guruh harbiy xizmatchilariga Milliy gvardiya qoʼmondoni tomonidan namunali xizmatlari uchun uchunchi darajali koʼkrak nishoni va Universitet boshligʼi tomonidan esdalik qoʼl soatlari, faxriy yorliqlar topshirildi.
Tantanali marosimdan soʼng, Universitet harbiy xizmatchilari uchun arzonlashtirilgan oziq-ovqat hamda kitob yarmarkalari tashkillashtirildi.

A solemn ceremony was held at the Public Security University of the Republic of Uzbekistan…
A solemn ceremony was held at the Public Security University of the Republic of Uzbekistan in connection with the 3…
The biggest and dearest holiday in our country is the thirty-first anniversary of the independence of the Republic of Uzbekistan "El aziz, inson aziz in New Uzbekistan!" is being celebrated in a high spirit under the noble slogan. Today, large-scale reforms, creativity and creativity are the fruit of the peace and tranquility prevailing in our country. The military personnel of the University of Public Security have been diligently fulfilling their duties and contributing to the maintenance of peace and stability in our country. This is what our video is about.
Today, the military personnel of the Public Security University of the Republic of Uzbekistan conscientiously approach their duties and make their due contribution to tasks such as training highly qualified specialists for the National Guard of the Republic of Uzbekistan and other law enforcement agencies. On the occasion of the holiday, the personnel of the University lined up in the square and the battle flags of the State and National Guard were solemnly brought to the square under the sounds of a solemn march. After that, the holiday greeting of the commander of the National Guard of the Republic of Uzbekistan was read. At the ceremony, in connection with the 31st anniversary of the state independence of the Republic of Uzbekistan, a group of military personnel was awarded a third-class badge for exemplary service by the commander of the National Guard, and commemorative wristwatches and certificates of honor were awarded by the head of the University.
After the ceremony, discounted food and book fairs were organized for the military personnel of the University.