Turkiya respublikasi jandarmeriyasi va Sohil xavfsizligi akademiyasi bilan imzolangan memorandum ijrosini ta’minlash maqsadida, O‘zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universitetida turkiyalik xodimlar uchun rus tili mashg‘ulotlari o‘tkazib kelinmoqda.
2024-yilning 16-sentabr kunidan boshlab Turkiya IIV Jandarmeriya va sohil xavfsizligi akademiyasi xodimi Jihat Barishkan (Cihat Barişkan) Jamoat xavfsizligi universiteti Tillarni o‘rganish kafedrasining yetakchi professor-o‘qituvchilari tomonidan o‘tkazilayotgan amaliy mashg‘ulotlarda tahsil olmoqda. Turkiyalik ta’lim oluvchilar o‘quv kursidan tashqari madaniy-ko‘ngilochar tadbirlar, shuningdek Toshkent shahri va Toshkent viloyati, Samarqand va Buxoro shaharlaridagi tarixiy diqqatga sazovor joylarga tashriflar tashkil etiladi.
O‘zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universitetida ta’lim olish uchun kelgan xorijiy ta’lim oluvchilar uchun zamonaviy shart-sharoitlar yaratilgan bo‘lib, xususan til kurslari guruh va yakka tarzda amalga oshiriladi.

В Университете проводятся занятия по русскому языку для сотрудников Турецкой Жандармерии
В целях обеспечения исполнения меморандума, подписанного с Академией Жандармерии и Береговой охраны Турецкой Республики, в Университете общественной безопасности Республики Узбекистан проводятся занятия по русскому языку для сотрудников Турецкой Жандармерии.
С 16 сентября 2024 года сотрудник Академии Жандармерии и Береговой охраны МВД Турции Джихат Баришкан (Cihat Barişkan) проходит обучение на кафедре изучения языков. Помимо учебного курса для обучающихся из Турции организуются культурно-развлекательные мероприятия, а также посещение исторических достопримечательностей города Ташкента и Ташкентской области, Самарканда и Бухары.
Для иностранных обучающихся в Университете общественной безопасности Республики Узбекистан созданы современные условия, в частности, языковые курсы проводятся в группах и индивидуально.