Жорий 2023 йилнинг 7 ноябрь куни Иқтисодий фанлар кафедраси профессори Валиев Бобур Батирович O‘zbekiston-24 радио каналида Радио-мулоқот дастурида Иқтисодий ҳамкорлик ташкилотининг 8-9 ноябрь кунлари ўтказилиши режалаштирилаётган 16-саммитининг асосий масалалари юзасидан фикрлар билдирди.
Иқтисодий ҳамкорлик ташкилоти тузилиши, унинг ривожланиш хусусиятлари, фаолият кўлами ҳақида ахборот берилди. Иқтисодий ҳамкорлик ташкилоти ва Ўзбекистон ўртасидаги муносабатларнинг ривожланиши ҳамда эришилган натижалар ҳақида мулоҳазалар билдирилди.

7 ноября 2023 года в программе «Радиодиалог» профессор кафедры экономических наук Валиев Бобур Батирович высказал свое мнение по основным вопросам 16-го саммита Организации экономического сотрудничества, который планируется провести 8-9 ноября. программа на радиоканале «Узбекистан-24».
Была дана информация о структуре Организации экономического сотрудничества, особенностях ее развития, сфере деятельности. Были прокомментированы развитие отношений между Организацией экономического сотрудничества и Узбекистаном и достигнутые результаты.