Oʻzbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti va Rossiya Federatsiyasi Krasnoda…
Oʻzbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti va Rossiya Federatsiyasi Krasnodar IIV universiteti bilan …
"Huquqni muhofaza qilish organlarining ta'lim tashkilotlarida kadrlar tayyorlash va oʻqitishning dolzarb masalalari" mavzusidagi davra suhbati doirasida universitetlar oʻrtasida oʻquv va ilmiy faoliyat sohasidagi hamkorlik toʻgʻrisidagi Protokolning imzolanish marosimi boʻlib oʻtdi. Hujjatni universitet rahbari, Oʻzbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti boshligʻi yuridik fanlar doktori, professor polkovnik Mirzayusup Rustambayev va Rossiya Federatsiyasi Krasnodar IIV universiteti yuridik fanlar doktori, professor, politsiya general-leytenanti Simonenko imzoladilar.
Tomonlar ta'lim va fan sohasida tajriba almashish, huquqni muhofaza qilish organlarida xizmat koʻrsatish uchun kadrlarni kasb tanlash, tayyorlash va malakasini oshirish bo'yicha fikr bildirdilar.
Hujjatda qoʻshma ilmiy tadqiqotlar, ilmiy ishlarni nashr etish, ilmiy, texnik va uslubiy loyihalarni ishlab chiqish koʻzda tutilgan. Tadbir davomida xorijiy va rossiyalik ekspertlar huquqni muhofaza qilish organlari xodimlarini tayyorlashning asosiy yoʻnalishlari va xususiyatlarini muhokama qildilar. Rossiya Federatsiyasi Krasnodar IIV universiteti rahbarining birinchi oʻrinbosari, texnika fanlari doktori, professor, politsiya general-mayori Oleg Bulgakov universitetda ta'lim faoliyatini tashkil etishning oʻziga xos xususiyatlari haqida ma'lumot berdi. Universitet "Jamoat xavfsizligini ta'minlash" kafedrasi mudiri, yuridik fanlari doktori, professor polkovnik Svetlana Selimanova Oʻzbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universitetida kadrlar tayyorlash borasida yig'ilganlarga ma'lumot berdi.Universitet "Jinoyat huquqi fanlari" kafedrasi mudiri, huquq fanlari doktori, professor polkovnik Davron Mirazov tomonidan Oʻzbekiston Respublikasi jinoyat-protsessual qonunchiligidagi islohotlar, erishilgan yutuqlar va istiqbollarga bagʻishlangan ilmiy tadqiqot ishlarini o'z taqdimotida yig'ilganlarga so'zlab berdi. Shuningdek, delegatsiya vakillari Krasbnodar IIV universiteti muzeyiga ham tashrif buyurdi va polkovnik Mirzayusup Rustambayev faxriy mehmonlar kitobiga o'z tilaklarini yozib qoldirdi.

Подписан протокол о сотрудничестве между Университетом общественной безопасности Республик…
Подписан протокол о сотрудничестве между Университетом общественной безопасности Республики Узбекистан и Краснодарс…
В рамках круглого стола «Актуальные вопросы подготовки и обучения кадров в образовательных организациях правоохранительных органов» состоялась церемония подписания протокола о сотрудничестве между вузами в сфере учебной и научной деятельности. Документ подписали руководитель университета, начальник Университета общественной безопасности Республики Узбекистан, доктор юридических наук, профессор, полковник Мирзаюсуп Рустамбаев и доктор юридических наук, профессор, генерал-лейтенант полиции Краснодарского университета МВД РФ Симоненко.
Стороны выразили заинтересованность в обмене опытом в сфере образования и науки, выборе профессии, подготовке и повышении квалификации кадров для службы в правоохранительных органах.
Документ предусматривает проведение совместных научных исследований, публикацию научных работ, разработку научно-технических и методических проектов. В ходе мероприятия зарубежные и российские эксперты обсудили основные направления и особенности подготовки сотрудников правоохранительных органов. Об особенностях организации учебной деятельности в вузе рассказал первый заместитель руководителя Краснодарского университета МВД РФ, доктор технических наук, профессор, генерал-майор полиции Олег Булгаков. Начальник кафедры «Обеспечение общественной безопасности» Университета, доктор юридических наук, профессор, полковник Светлана Селиманова рассказала о подготовке кадров в Университете общественной безопасности Республики Узбекистан.Начальник кафедры «Уголовно- правовых наук», доктор юридических наук, профессор, полковник Даврон Миразов рассказал о научно-исследовательских работах, посвященных реформам, достижениям и перспективам Уголовно-процессуального законодательства Республики Узбекистан. Также представители делегации посетили музей Краснодарского университета МВД, а полковник Мирзаюсуп Рустамбаев оставил запись в книге почетных гостей.