Joriy yilning 10 noyabr kuni Universitet Harbiy-vatanparvarlik, ma’naviy-ma’rifiy tarbiya va yoshlar bilan ijtimoiy ishlash kafedrasi tomonidan Maxsus fakultet rahbariyati bilan hamkorlikda Maxsus fakultet talabalari о‘rtasida О‘zbekison Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilinganligining 32 yilligi munosabati bilan “Zukko psixolog” mavzusida viktorina intellektual tanlovi о‘tkazildi. Tanlovda Maxsus fakultetning 5 ta Psixologiya (faoliyat turlari) yо‘nalishida tahsil olayotgan talabalar jamoasi ishtirok etdi.
Tanlovda Maxsus fakultetning 3-kurs “Pozitiv psixologlar” jamoasi faxrli 1-о‘rinni, Maxsus fakultetning 2-kurs “Yuksalish” jamoasi faxrli 2-о‘rinni hamda “Tafakkur” jamoasi faxrli 3-о‘rinni qо‘lga kiritdi. Tanlov yakuniga kо‘ra, g‘olib va sovrindor о‘rinlarni qо‘lga kiritgan jamoalarga Universitet boshlig‘ining diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

Была проведена интеллектуальная викторина на тему «Гениальный психолог».
По случаю 32-летия принятия Государственного флага Республики Узбекистан среди студентов специального факультета кафедрой военно-патриотизма, духовного воспитания и социальной работы с молодежью университета во взаимодействии с руководством на специальном факультете 10 ноября т.г. прошла интеллектуальная викторина на тему «Гениальный психолог». В конкурсе приняла участие команда студентов, изучающих 5 психологию (виды деятельности) специального факультета.
В конкурсе команда 3-го курса специального факультета «Позитивные психологи» заняла почетное 1 место, команда 2-го курса специального факультета «Юксалиш» заняла 2-е место, а команда «Тафаккур» заняла 3-е место. . По итогам конкурса победители и команды-призеры были награждены дипломами и памятными подарками от руководителя университета.