Joriy yilning 10 noyabr kuni Universitet Harbiy-vatanparvarlik, ma’naviy-ma’rifiy tarbiya va yoshlar bilan ijtimoiy ishlash kafedrasi tomonidan Maxsus fakultet rahbariyati bilan hamkorlikda Maxsus fakultet talabalari о‘rtasida О‘zbekison Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilinganligining 32 yilligi munosabati bilan “Zukko psixolog” mavzusida viktorina intellektual tanlovi о‘tkazildi. Tanlovda Maxsus fakultetning 5 ta Psixologiya (faoliyat turlari) yо‘nalishida tahsil olayotgan talabalar jamoasi ishtirok etdi.
Tanlovda Maxsus fakultetning 3-kurs “Pozitiv psixologlar” jamoasi faxrli 1-о‘rinni, Maxsus fakultetning 2-kurs “Yuksalish” jamoasi faxrli 2-о‘rinni hamda “Tafakkur” jamoasi faxrli 3-о‘rinni qо‘lga kiritdi. Tanlov yakuniga kо‘ra, g‘olib va sovrindor о‘rinlarni qо‘lga kiritgan jamoalarga Universitet boshlig‘ining diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

On the occasion of the 32nd anniversary of the adoption of the State flag of the Republic of Uzbekistan among the students of the Special Faculty by the Department of Military-Patriotism, Spiritual Education and Social Work with Youth of the University in cooperation with the leadership of the Special Faculty on November 10 of this year A quiz intellectual contest was held on the topic "Ingenious Psychologist". A team of students studying 5 Psychology (types of activities) of the Special Faculty took part in the competition.
In the competition, the 3rd-year team of the Special Faculty "Positive Psychologists" won the proud 1st place, the 2nd-year team of the Special Faculty "Yuksalish" won the 2nd place, and the "Tafakkur" team won the 3rd place. At the end of the competition, the winners and prize-winning teams were awarded with diplomas and souvenirs from the Head of the University.