Maxsus taktik tayyorgarlik fanidan amaliy mashg‘ulot orqali kursantlarning bilim va kо‘ni…
Maxsus taktik tayyorgarlik fanidan amaliy mashg‘ulot orqali kursantlarning bilim va kо‘nikmalаri oshirildi
2025-yil 18-19-fevral kunlari O‘zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti “Maxsus vazifalarni bajarish qo‘shinlarining qo’mondonlik-taktik faoliyati” mutaxassisligi yo‘nalishida tahsil oluvchi 2-bosqich kursantlari, 84007 harbiy qism bo‘linmalari bilan hamkorlikda «Maxsus operasiyalarda bo‘linmalarini xarakatlari» mavzusida Batalyon maxsus taktik o‘quvi davomida amaliy mashg‘ulotlar o‘tkazildi. O‘tkazilgan amaliy mashg‘ulot, ta’lim oluvchilarning kasbiy-ixtisoslashgan bilimi, ko‘nikmasi va kompetensiyalarni shakllantirish va takomillashtirishga xizmat qiladi.

The cadets' knowledge and skills have been improved through practical training in the subj…
The cadets' knowledge and skills have been improved through practical training in the subject of Special Tactical t…
On February 18-19, 2025, practical exercises on special tactical training of the battalion on the topic "Actions of units in special operations" were held at the University of Public Safety of the Republic of Uzbekistan with 2nd-year cadets studying in the specialty "Command and tactical activities of special forces" together with units of military unit 84007. The practical training provided serves to form and improve the professionally specialized knowledge, skills and competencies of militaries.