Maxsus taktik tayyorgarlik fanidan amaliy mashg‘ulot orqali kursantlarning bilim va kо‘ni…
Maxsus taktik tayyorgarlik fanidan amaliy mashg‘ulot orqali kursantlarning bilim va kо‘nikmalаri oshirildi
2025-yil 18-19-fevral kunlari O‘zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti “Maxsus vazifalarni bajarish qo‘shinlarining qo’mondonlik-taktik faoliyati” mutaxassisligi yo‘nalishida tahsil oluvchi 2-bosqich kursantlari, 84007 harbiy qism bo‘linmalari bilan hamkorlikda «Maxsus operasiyalarda bo‘linmalarini xarakatlari» mavzusida Batalyon maxsus taktik o‘quvi davomida amaliy mashg‘ulotlar o‘tkazildi. O‘tkazilgan amaliy mashg‘ulot, ta’lim oluvchilarning kasbiy-ixtisoslashgan bilimi, ko‘nikmasi va kompetensiyalarni shakllantirish va takomillashtirishga xizmat qiladi.

Знания и умения курсантов совершенствовались путем практически занятий по тактико-специаль…
Знания и умения курсантов совершенствовались путем практически занятий по тактико-специальной подготовке
18-19 февраля 2025-года курсанты 2-курса Университета общественной безопасности Республики Узбекистан, обучающиеся по специальности  "Командно-тактическая деятельность подразделения специального назначения", совместно с подразделениями войсковой части 84007 провели практические занятия по теме «Действия подразделений при проведении специальных операций» в ходе батальонной тактико-специальной подготовки. Практическая занятий направлена на формирование и совершенствование профессиональных и специальных знаний, навыков и компетенций обучаемых.