Universitet kinologlar va xizmat itlari Mustaqil Davlatlar Hamdo'stligi davlatlar o'rtasid…
Universitet kinologlar va xizmat itlari Mustaqil Davlatlar Hamdo'stligi davlatlar o'rtasida o'tkazilgan “Itlar bayn…
Joriy yilning 21-sentyabr kuni Mustaqil Davlatlar Hamdo'stligi davlatlar o'rtasida “Itlar Baynalminal ko'rgazmasi” hamda "Toshkent'' xalqaro ko’rgazmasi bo’lib o’tdi. Unda barcha kuch tuzilmalari kinolog markazlari va havaskor kinologlar ishtirok etdi. Milliy gvardiya nomidan Jamoat xavfsizligi universiteti kinologiya markazi harbiy xizmatchilari va xizmat itlari ishtirok etdi. Musobaqada “Myuler” laqabli xizmat iti nemis ovcharkasi zoti bo’yicha 1-o’rinni qo’lga kiritdi. Shuningdek, “Lara” laqabli xizmat iti ovcharkasi zoti bo’yicha yosh itlar o’rtasida faxrli 1-o’rinni, qolaversa, musobaqada ishtirok etayotgan barcha yosh itlar o’rtasida “O'zbekiston” Chempionligiga sazovar bo'ldi.
Musobaqa yakuniga ko'ra, zot toifasidan qat'iy nazar, har xil zotli itlar o'rtasida yosh toifasiga bo'yicha "Best junior" mukofoti "Lara" laqabli xizmat itiga faxrli 1-o'rin va  katta yoshdagi xizmat itlari bo'yicha esa "Myuler" laqabli xizmat iti "Best in show" da faxrli 2-o'ringa sazovor bo'ldi.
Ta’kidlash kerakki, bu kabi natijalarga universitet kinologiya markazi bir necha yillardan beri erishib kelmoqda va faxrli o’rinlarni egallamoqda.
Fursatdan foydalanib Universitet rahbariyati va shaxsiy tarkibi universitet kinologlariga keyingi xizmat faoliyatida ulkan zafarlar va omad tilaydi!

21 сентября текущего года между государствами Содружества Независимых Государств состоялись “Международная выставка собак” и Международная выставка "Ташкент". В нем приняли участие кинологические центры всех силовых структур и кинологи-любители. От имени Национальной гвардии присутствовали военнослужащие кинологического центра Университета общественной безопасности и служебные собаки. Служебная собака по кличке "Мюллер" заняла 1-е место среди немецких овчарок. Также служебная собака по кличке “Лара” заняла почетное 1-е место среди молодых немецких овчарок, а также завоевала титул “Чемпион Узбекистана” среди всех молодых собак, участвующих в соревнованиях.
По итогам конкурса среди собак разных пород, независимо от категории породы, награда Best Junior в возрастной категории была присуждена служебной собаке по кличке "Лара", занявшей почетное 1-е место, а среди служебных собак старшего возраста-служебной собаке по кличке "Мюллер", занявшей почетное 2-е место в категории "Best in show".
Стоит отметить, что подобных результатов кинологический центр Университета добивается уже несколько лет и занимает почетные места.
Пользуясь случаем, руководство Университета желает кинологам огромных побед и удачи в дальнейшей служебной деятельности!