Universitetda “Yangi O‘zbekiston armiyasi mamlakat tayanchi, xalqimiz faxri” degan bosh g‘oya asosida “Ochiq eshikl…
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018-yil 4-avgustdagi “O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari harbiy xizmatchilarining ma’naviy-ma’rifiy saviyasini oshirish tizimini tubdan takomillashtirish to‘g‘risida”gi 3898-son qaroriga asosan haftaning har juma kuni “Ma’naviy yuksalish va vatanparvarlik kuni” doirasida yoshlar ishtirokida ochiq eshiklar kuni tadbirlarini o‘tkazib kelinmoqda. Ana shunday tadbirlardan biri joriy yilning 24-yanvar kuni Jamoat xavfsizligi universiteti Tarbiyaviy va mafkuraviy ishlarni tashkil etish bo‘limi tashabbusi bilan “Yangi O‘zbekiston armiyasi mamlakat tayanchi, xalqimiz faxri” degan bosh g‘oya asosida Toshkent shahridagi bir qator umumta’lim maktablar o‘quvchi yoshlari hamda Oliy ta’lim muassasalari talabalari uchun “Ochiq eshiklar kuni” tadbiri о‘tkazildi.
O‘quvchi-yoshlar va talabalar Universitet harbiy Orkestr jamoasi sadolari ostida kutib olindi, ularga Universitet “Vatanpartlik markazi” va muzeyi, Universitet tarixi va bugungi faoliyati haqida ma’lumotlar berildi. Shundan so‘ng Orkestr jamoasining musiqiy, kursantlar ishtirokida namoyish etilgan qо‘l jangi guruhlarining chiqishlari o‘quvchi-yoshlarda katta taassurot qoldirdi. Shuningdek, о‘quvchi-yoshlar e’tiboriga harbiy texnikalar, qurol-aslahalar, harbiy liboslar namunalari, radioaloqa vositalari kо‘rgazmasi namoyish etilib, Universitet hududi bо‘ylab sayohat tashkillashtirildi. Shuningdek, Zirhli va avtomobil texnikasi kafedrasi o’qituvchilari tomonidan piyodalar bilan bog’liq yo’l-transport xodisalarning oldini olish bo’yicha ko’rgazmali mashg’ulot tashkillashtirildi. Bunda o’quvchilarga tartibga solingan va tartibga solinmagan chorahalarda piyodalarning harakatlanish qoidalari to’g’risida ma'lumotlar berildi. Faol o’quvchilar sovg’alar bilan taqdirlandi. Tadbir yakunida tashrif buyuruvchilar universitetda yaratib berilgan qulayliklar va yoshlarga e’tiborni ko‘rib, kelgusida, aynan shu ta’lim dargohiga o‘qishga topshirish niyati paydo bo‘lganini yashirmadilar hamda yuqori atmosferada o‘tkazilgan “Ochiq eshiklar kuni” tadbir dasturlari mana shunday ajoyib va esda qolarli lahzalar bilan o‘z yakuniga yetdi.

В Университете общественной безопасности Республики Узбекистан под девизом «Армия Нового У…
В Университете общественной безопасности Республики Узбекистан под девизом «Армия Нового Узбекистана – опора страны…
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 4 августа 2018 года № 3898 «О коренном совершенствовании системы повышения духовно-просветительского уровня военнослужащих Вооруженных Сил Республики Узбекистан» каждую пятницу в рамках «Дня духовного подъема и патриотизма» проводится «День открытых дверей». Одним из таких мероприятий стал «День открытых дверей», проведенный 24 января текущего года по инициативе отдела по организации воспитательной и идеологической работы Университета общественной безопасности под девизом «Армия Нового Узбекистана – опора страны, гордость нашего народа» для учащихся ряда общеобразовательных школ города Ташкента и студентов высших учебных заведений. Учащихся и студентов приветствовали под звуки военного оркестра университета, им рассказали о «Центре патриотизма» и музее университета, об истории и сегодняшней деятельности университета. После этого музыкальные выступления оркестра и показательные выступления групп рукопашного боя с участием курсантов произвели большое впечатление на молодежь. Также вниманию учащихся была представлена выставка военной техники, вооружения, образцов военной формы, средств радиосвязи, а также была организована экскурсия по территории университета. Также преподавателями кафедры бронетанковой и автомобильной техники было организовано показательное занятие по предотвращению дорожно-транспортных происшествий с участием пешеходов. В ходе занятия учащимся были разъяснены правила движения пешеходов на регулируемых и нерегулируемых перекрестках. Активные участники были награждены подарками. В завершение мероприятия посетители, увидев созданные в университете удобства, не скрывали своего намерения в будущем поступить именно в это учебное заведение.