О‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 17-oktabr kunidagi “О‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni bayramiga tayyorgarlik kо‘rish va uni о‘tkazish tо‘g‘risida”gi 53-son Farmoyishi ijrosi doirasida Jamoat xavfsizligi universiteti Davlat huquqiy fanlar va inson huquqlari kafedrasi, Tarbiyaviy va mafkuraviy ishlarni tashkil etish bо‘limi tashabbusi bilan Universitet hamda О‘zbekiston “Adolat” sotsial demokratik partiyasi siyosiy Kengashi bilan hamkorlikda yoshlarning, shu jumladan harbiy xizmatchilarnig huquqiy va siyosiy bilimlari, ongi va madaniyatini yuksaltirish, ularni О‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasiga hurmat ruhida tarbiyalash, ularda faol fuqarolik pozitsiyasini yanada mustahkamlash, Vatanga muhabbat, kelajakka ishonch ruhini shakllantirish, iqtidorli yoshlarni Konstitusiyani yod olishga undash
va rag‘batlantirish maqsadida “Konstitutsiya bilimdoni” kо‘rik-tanlovi о‘tkazildi.
Ushbu kо‘rik-tanlovda barcha oliy harbiy ta’lim muassasalari kursantlari hamda hamkor oliy ta’lim muassasalarining talabalari Konstitusiyamizga oid 30 ta test sinovlarini yechish orqali g‘oliblik uchun bellashdilar. Natijalar hakamlar hay’ati tomonidan ochiq, oshkora ovoz berish yо‘li bilan baholab bordi.

In accordance with the Decree No. 53 of the President of the Republic of Uzbekistan, dated October 17, 2024, "On preparing for and holding the Constitution Day of the Republic of Uzbekistan," the Department of State Legal Sciences and Human Rights and the Department of Educational and Ideological Work of the University of Public Safety, in collaboration with the Political Council of the Uzbekistan "Adolat" Social Democratic Party, organized the contest. The aim of the contest was to raise the legal and political knowledge, consciousness, and culture of youth, including military personnel, to foster respect for the Constitution of the Republic of Uzbekistan, strengthen their active civic position, instill love for the motherland, confidence in the future, and encourage talented youth to memorize and promote the Constitution.
In this contest, cadets from all higher military educational institutions, as well as students from partner higher educational institutions, competed by answering 30 test questions related to our Constitution. The results were evaluated by a panel of judges through an open and transparent voting process.