“Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining ayrim qarorlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida”gi 2025-yil 23-yanvar kunidagi PQ-21-sonli qarori bilan quyidagi normativ huquqiy hujjatlarga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritildi:
“Oʻzbekiston Respublikasi fuqarolarining harbiy xizmatni oʻtash tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida”gi PQ-4447-sonli qororning:
1-ilovasi Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlarida ofitserlar tarkibiga mansub lavozimlarda harbiy xizmatni oʻtash toʻgʻrisida kontraktga
m) giyohvandlik vositalari va psixotrop moddalarni iste'mol qilmaslik;
2-ilovasi Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlarida oddiy askarlar va serjantlar tarkibiga mansub lavozimlarda harbiy xizmatni oʻtash toʻgʻrisida kontraktga
n) giyohvandlik vositalari va psixotrop moddalarni iste'mol qilmaslik;
3-ilovasi Oliy harbiy ta'lim muassasasida kursant sifatida harbiy xizmatni oʻtash toʻgʻrisida kontraktga
i) giyohvandlik vositalari va psixotrop moddalarni iste'mol qilmaslik;
4-ilovasi Uzoq muddatli kurslar va dasturlar doirasida harbiy xizmatchilarni xorijda tayyorlash toʻgʻrisida maxsus kontraktga
o) giyohvandlik vositalari va psixotrop moddalarni iste'mol qilmaslik toʻgʻrisida bindlar kiritildi.