Sirdaryo viloyati bo'yicha Milliy gvardiya boshqarmasida Tutingan ota-onalarni tayyorlash …
Sirdaryo viloyati bo'yicha Milliy gvardiya boshqarmasida Tutingan ota-onalarni tayyorlash oʻquv kursi boʻyicha sayy…
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 4 avgustdagi PQ–345-son “Oilaviy bolalar uylari faoliyatini takomillashtirishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi Qarorning ijrosini ta'minlash yuzasidan Oʻzbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti Harbiy-vatanparvarlik, ma'naviy-ma'rifiy tarbiya va yoshlar bilan ijtimoiy ishlash kafedrasi professor-oʻqituvchilari Sirdaryo viloyati bo'yicha Milliy gvardiya boshqarmasida Tutingan ota-onalarni tayyorlash oʻquv kursi boʻyicha sayyor mashgʻulotlarini boshladilar.
Mashgʻulotning dastlabki kunida Tutingan ota-onalarni tayyorlash oʻquv kursida oʻqish istagini bildirgan fuqarolarning emosional ruhiy barqarorligini aniqlashga qaratilgan psixologik tashxislash ishlari amalga oshirildi. Unga koʻra, emosional ruhiy barqarorlik darajalari maxsus metodikaga asosan fuqarolarning bezovtalik, frustrasiya, agressivlik, rigidligiga koʻra aniqlanadi. Ushbu emosional ruhiy barqarorligini aniqlashga qaratilgan psixologik tashxislash natijalariga boʻyicha fuqarolar Tutingan ota-onalarni tayyorlash oʻquv kursida oʻqish imkoniyatini qoʻlga kiritdilar.

On the training course for parents of arrested parents in the National Guard Department in…
On the training course for parents of arrested parents in the National Guard Department in the Syrdarya region
In order to ensure the implementation of the Decision of the President of the Republic of Uzbekistan dated August 4, 2022 No. PQ-345 "On additional measures to improve the activities of family orphanages", the University of Public Safety of the Republic of Uzbekistan Military-patriotic, spiritual and educational education and professors and teachers of the department of social work with youth started mobile training on the training course for parents of children in Sirdarya region at the National Guard Department. On the first day of the training, psychological diagnostic work was carried out aimed at determining the emotional and mental stability of citizens who expressed their desire to study at the training course for Tutingan parents. According to him, levels of emotional mental stability are determined based on a special methodology based on citizens' anxiety, frustration, aggressiveness, and rigidity. Based on the results of the psychological diagnosis aimed at determining their emotional stability, the citizens were given the opportunity to study at the training course for Tutingan parents.