Sirdaryo viloyati bo'yicha Milliy gvardiya boshqarmasida Tutingan ota-onalarni tayyorlash …
Sirdaryo viloyati bo'yicha Milliy gvardiya boshqarmasida Tutingan ota-onalarni tayyorlash oʻquv kursi boʻyicha sayy…
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 4 avgustdagi PQ–345-son “Oilaviy bolalar uylari faoliyatini takomillashtirishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi Qarorning ijrosini ta'minlash yuzasidan Oʻzbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti Harbiy-vatanparvarlik, ma'naviy-ma'rifiy tarbiya va yoshlar bilan ijtimoiy ishlash kafedrasi professor-oʻqituvchilari Sirdaryo viloyati bo'yicha Milliy gvardiya boshqarmasida Tutingan ota-onalarni tayyorlash oʻquv kursi boʻyicha sayyor mashgʻulotlarini boshladilar.
Mashgʻulotning dastlabki kunida Tutingan ota-onalarni tayyorlash oʻquv kursida oʻqish istagini bildirgan fuqarolarning emosional ruhiy barqarorligini aniqlashga qaratilgan psixologik tashxislash ishlari amalga oshirildi. Unga koʻra, emosional ruhiy barqarorlik darajalari maxsus metodikaga asosan fuqarolarning bezovtalik, frustrasiya, agressivlik, rigidligiga koʻra aniqlanadi. Ushbu emosional ruhiy barqarorligini aniqlashga qaratilgan psixologik tashxislash natijalariga boʻyicha fuqarolar Tutingan ota-onalarni tayyorlash oʻquv kursida oʻqish imkoniyatini qoʻlga kiritdilar.

Начались учебные курсы в Управлении Национальной гвардии по Сырдарьинской области
В целях обеспечения исполнения Постановления Президента Республики Узбекистан от 4 августа 2022 года № ПП–345 “О дополнительных мерах по совершенствованию деятельности семейных детских домов”профессорско-преподавательский состав кафедры «Военно-патриотического, духовно-просветительского воспитания и социальной работы с молодежью» Университета общественной безопасности Республики Узбекистан проводит учебные курсы для опекунов детей-сирот в управлении Национальной гвардии по Сырдарьинской области.
В первый день обучения была проведена психологическая диагностическая работа, направленная на выявление эмоциональной психической устойчивости граждан, изъявивших желание обучаться на данных учебных курсах. По результатам этой психологической диагностики, направленной на выявление эмоциональной психической устойчивости, граждане получили возможность пройти курс обучения по подготовке родителей детей-сирот.