“Raqamli va axborot texnologiyalari” fanidan olimpiada bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universitetida joriy yilning 23-may kuni Respublika harbiy ta’lim muassasalari kursantlari o‘rtasida “Raqamli va axborot texnologiyalari” fanidan olimpiada bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universitetida joriy yilning 23-may kuni Respublika harbiy ta’lim muassasalari kursantlari o‘rtasida “Raqamli va axborot texnologiyalari” fanidan “Matn muharriri ustasi”, “Elektron hisob ustasi”, “Taqdimot ustasi” va “Mohir dasturchi” yo‘nalishlari bo‘yicha fan olimpiadasi tashkillashtirildi.
Olimpiada natijalariga kо‘ra quyidagi gʻoliblar aniqlandi:
Eng yaxshi “Matn muharriri ustasi” yoʻnalishi boʻyicha O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari Akademiyasi kursanti Abduqayumov Shoxrux Xusan oʻgʻli.
Eng yaxshi “Elektron hisob ustasi” yoʻnalishi boʻyicha O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Akademiyasi kursanti Iminov Isfandiyor Elyorbek o‘g‘li.
Eng yaxshi “Taqdimot ustasi” yoʻnalishi boʻyicha O‘zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti kursanti Yunusxo‘jayev Olimxo‘ja Muxtor o‘g‘li.
Eng yaxshi “Mohir dasturchi” yoʻnalishi boʻyicha Mudofaa vazirligi AKT va habiy aloqa instituti kursanti Uteniyazov Timur Jalg‘asbay uli.

On May 23, the University of Public Safety of Uzbekistan hosted an Olympiad in "Digital and Information Technologies" for cadets from military educational institutions across the republic.
The Olympiad included categories such as "Master of Text Editing," "Master of Electronic Accounting," "Master of Presentations," and "Skilled Programmer."
Results: The following winners were recognized based on the Olympiad results
- **Best "Master of Text Editing"**: Shoxrux Abduqayumov, a cadet from the Academy of Armed Forces of Uzbekistan.
- **Best "Master of Electronic Accounting"**: Isfandiyor Iminov, a cadet from the Academy of the Ministry of Internal Affairs
- **Best "Master of Presentations"**: Olimxo‘ja Yunusxo‘jayev, a cadet from the University of Public Safety.
- **Best "Skilled Programmer"**: Timur Uteniyazov, a cadet from the Ministry of Defense's Institute of ICT and Communications.