Milliy gvardiya harbiy xizmatchilari va xodimlari o‘rtasida “Zakovat” intellektual o‘yini…
Milliy gvardiya harbiy xizmatchilari va xodimlari o‘rtasida “Zakovat” intellektual o‘yini o‘tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 12-dekabrdagi “O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganligining 33-yilligi va Vatan himoyachilari kuni bayramiga tayyorgarlik ko‘rish va uni yuqori saviyada o‘tkazish to‘g‘risida”gi F-62 son Farmoyishi ijrosini ta’minlash maqsadida Zakovat NNT hamda Jamoat xavfsizligi universiteti hamkorligida Milliy gvardiya bo‘linmalari harbiy xizmatchi va xodimlari o‘rtasida “Zakovat” intellektual o‘yini o‘tkazildi. Intellektual o‘yin doirasida 40 dan ortiq jamoalar g‘oliblik uchun o‘zaro bellashdilar. Murosasiz va qizg‘in kechgan o‘yin yakuniga ko‘ra quyidagi natijlar qayd etildi:
3-o‘rin: Jamoat xavfsizligi universiteti kursantlarining “The Best” jamoasi
2-o‘rin: “Qalqon” brigadasining “Femida” jamoasi
1-o‘rin: Jamoat xavfsizligi universiteti ofitserlarining “Favorit” jamoasi egalladi.
G‘oliblar diplom, medal va qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandi. “Zakovat” intellektual o‘yinida 1-o‘rinni egallagan Universitet ofitserlaridan iborat “Favorit” jamoasiga turnirning ko‘chma kubogi tantanali ravishda topshirildi.

Среди военнослужащих и сотрудников Национальной гвардии была проведена интеллектуальная иг…
Среди военнослужащих и сотрудников Национальной гвардии была проведена интеллектуальная игра “Заковат”
В целях обеспечения исполнения Указа Президента Республики Узбекистан от 12 декабря 2024 года № Р-62 “О подготовке и проведении на высоком уровне 33-й годовщины образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан и Дня защитников Отечества” в сотрудничестве с ННО “Заковат” и Университетом общественной безопасности среди военнослужащих и сотрудников подразделений Национальной гвардии была нпроведена интеллектуальная игра “Заковат”. В рамках интеллектуальной игры за победу соревновались более 40 команд. По итогам напряженной и захватывающей игры:
3-е место: Команда курсантов Университета общественной безопасности “The Best”
2-е место: Команда бригады “Калкон” “Фемида”
1-е место: Команда офицеров Университета общественной безопасности “Фаворит”.
Победители были награждены дипломами, медалями и ценными подарками. Команде “Фаворит”, состоящей из офицеров Университета, занявшей 1-е место в интеллектуальной игре “Заковат”, был торжественно вручен переходящий кубок турнира.