2025-yil 28-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizigi universitetida 4 ta oliy ta’lim muassasalari psixologiya yo‘nalishi talaba-kursantlari o‘rtasida “Umumiy psixologiya” fanidan olimpiada o‘tkazildi.
Olimpiadada quyidagi oliy va oliy harbiy ta’lim muassasalari talaba-kursantlari ishtirok etdilar:
- Alfraganus universiteti;
- O‘zbekiston Respublikasi IIV Akademiyasi;
- Toshkent xalqaro moliyaviy boshqaruv va texnologiyalar universiteti;
- O‘zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti.
Fan olimpiadasi “Test topshiriqlari” va “Zakovat” shartlari asosida o‘tkazildi. Test sinovlari “My test” dasturi asosida inson omili ishtirokisiz o‘tkazildi. Qatnashchi talaba-kursantlar 30 ta savoldan iborat test topshiriqlariga javob berdilar.
Fan olimpiadasi “Test topshiriqlari” sharti natijalariga ko‘ra quyidagi natijalar qo‘lga kiritildi:
1-o‘rin – kursant Muratov Jahongir Shavkatovich – O‘zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti kursanti;
2-o‘rin – kursant Amanova Angelina Sharofiddinovna – O‘zbekiston Respublikasi IIV Akademiyasi kursanti;
3-o‘rin – talaba Nishanova Sarvinoz Doniyorovna - Toshkent xalqaro moliyaviy boshqaruv va texnologiyalar universiteti talabasi.

28 марта 2025 года в Университете общественной безопасности Республики Узбекистан прошла олимпиада по дисциплине «Общая психология» среди студентов и курсантов психологических направлений четырёх высших учебных заведений.
В олимпиаде приняли участие студенты и курсанты следующих высших и высших военных учебных заведений:
- Университет Альфрагануса;
- Академия МВД Республики Узбекистан;
- Ташкентский международный университет финансового управления и технологий;
- Университет общественной безопасности Республики Узбекистан.
Олимпиада по предмету проводилась в формате тестовых заданий и «Заковат» (интеллектуальной игры). Тесты проводились с использованием программы «My test», и участники ответили на 30 вопросов.
По результатам олимпиады по дисциплине «Тестовые задания» были достигнуты следующие результаты:
1-е место – курсант Муратов Жахонгир Шавкатович – курсант Университета общественной безопасности Республики Узбекистан;
2-е место – курсант Аманова Ангелина Шарофиддиновна – курсант Академии МВД Республики Узбекистан;
3-е место – студентка Нишанова Сарвиноз Дониёрбековна – студентка Ташкентского международного университета финансового управления и технологий.
По итогам интеллектуальной игры «Заковат» были вручены следующие номинации:
- Университет «Альфраганус» – «Самая активная команда»;
- Академия МВД Республики Узбекистан – «Самая умная команда»;
- Ташкентский международный университет финансового управления и технологий – «Самая креативная команда»;