O‘zbekiston Respublikasi Markaziy saylov komissiyasining 2024-yil 27-maydagi 1331-sonli qarori ijrosini ta’minlash maqsadida, O‘zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari yu.f.d., professor Turg‘unov Oybek Karimovich rahbarligidagi Respublika trenerlar guruhi (D.Mamarasulov, G‘.Ikmatullayev, O‘.Davletov, X.Olimjonov, Sh.Axmedov, M.Mirzaxo‘jayev) hamda ular tayyorgalagan 105 nafar hududiy trenerlar tomonidan 2024-yilning avgust-sentabr oylarida Farg‘ona viloyatida barcha bo‘g‘indagi mas’ullar o‘qitildi.
Jumladan, 19-27 avgust kunlari hududiy trenerlar (106 nafar), tuman hamda shahar saylov komissiyalarining rais, o‘rinbosar va kotiblari (57 nafar), okrug saylov komissiyalarining rais, o‘rinbosar va kotiblari (180 nafar) Jamoat xavfsizligi universiteti jamoasi tomonidan o‘qitildi.
4–21-sentabr kunlari Respublika va hududiy trenerlar tomonidan Farg‘ona viloyatining 19 ta tuman-shaharlarida Oliy Majlis Qonunchilik palatasi, mahalliy kengash saylovlari bo‘yicha Farg‘ona viloyati uchastka saylov komissiyalari rais, rais o‘rinbosarlari va kotiblarining 3630 nafari uchun o‘quv-amaliyot mashg‘ulotlari o‘tkazildi. 27-sentabr kuni Farg‘ona viloyatining 19 ta tuman-shaharlarida mavjud mahallalarning 1050 nafar raislari uchun O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi, mahalliy kengash saylovlari bo‘yicha o‘quv-amaliyot mashg‘ulotlari tashkil etildi.

Во исполнении постановления Центральной избирательной комиссии Республики Узбекистан от 27 мая 2024 года № 1331, Республиканской группой тренеров(Д.Мамарасулов, Г.Икматуллаев, У.Давлетов, X.Олимжонов, Ш.Ахмедов, M.Мирзахужаев) во главе с первым заместителем начальника Университета общественной безопасности Республики Узбекистан, профессором Тургуновым Ойбеком Каримовичем, а также подготовленными 106 территориальными тренерами в августе-сентябре 2024 года в Ферганской области были проведены занятия по проведению выборов.
С 19 по 27 августа профессорско-преподавательский состав университета провел занятия для ответственных за проведение выборов, в частности, территориальных тренеров (106 человек), председателей, заместителей и секретарей районных и городских избирательных комиссий (57 человек), председателей, заместителей и секретарей окружных избирательных комиссий (180 человек).
С 4 по 21 сентября республиканскими и региональными тренерами в 19 районах Ферганской области проведены учебно-практические занятия для 3630 председателей, заместителей председателей и секретарей участковых избирательных комиссий Ферганской области по выборам в Законодательную палату Олий Мажлиса и местные Кенгаши. 27 сентября в 19 городах и районах Ферганской области для 1050 председателей махаллей были организованы учебно-практические занятия по выборам в Законодательную палату Олий Мажлиса Республики Узбекистан и местные Кенгаши.
Целью организации данных занятий является проведение на высоком уровне выборов в Законодательную палату Олий Мажлиса Республики Узбекистан и местные Кенгаши, которые состоятся 27 октября 2024 года на основе избирательного законодательства.