Namangan va Andijon viloyatlarida navbatdagi “VATANNING SODIQ YOSHLARI” nomli oʻquv yigʻin…
Namangan va Andijon viloyatlarida navbatdagi “VATANNING SODIQ YOSHLARI” nomli oʻquv yigʻini boshlandi
Mamlakatimiz Prezidenti 2024 yil 12 yanvar kunidagi Xavfsizlik Kengashining kengaytirilgan yigʻilishida jamiyatimizda, yoshlarimiz orasida harbiy-vatanparvarlikni mustahkamlash, yoshlarni bandligini ta'minlash va ularni kasbga yoʻnaltirish boʻyicha muhim topshiriqlar berib, uyushmagan yoshlarni nomma – nom biriktirish va ular bilan ishlash boʻyicha harbiy va huquqni muhofaza qiluvchi organlarni toʻrt sektori boʻyicha biriktirilishi belgilandi. Jumladan, ana shunday yoshlar toifasining besh ming nafarini Milliy gvardiya Jamoat xavfsizligi universiteti tomonidan  vatanparvarlik, jamiyat hayotiga dahldorlik, qonunga hurmat ruhida tarbiyalash va kasbga yoʻnaltirish boʻyicha oʻqitish va tarbiyalash belgilandi. Shu munosabat bilan Namangan va Andijon viloyatlarida yoshlarni vatanparvarlik, jamiyat hayotiga dahldorlik, qonunga hurmat ruhida tarbiyalash va kasbga yoʻnaltirish boʻyicha navbatdagi “VATANNING SODIQ YOSHLARI” nomli oʻquv yigʻini oʻtkazildi.
Ushbu topshiriqlar ijrosini ta'minlash maqsadida Milliy gvardiya tasarrufidagi Jamoat xavfsizligi universiteti tomonidan yoshlarni vatanparvarlik, jamiyat hayotiga dahldorlik, ishchanlik ruhida tarbiyalash maqsadida Namangan va Andijon viloyatlari uyushmagan yoshlari ishtirokida "Vatanning sodiq yoshlari" nomli oʻquv yigʻini boshlanganligi haqida xabar bergan edik. Navbatdagi oʻquv yigʻini avvalida Milliy gvardiya qoʻmondoni oʻrinbosari hamda Jamoat xavfsizligi universiteti boshligʻi boshchiligida yoshlar bilan "Yoshlar va rahbar uchrashuvi" tadbiri tashkil etildi. Mazkur tadbir ochiq va samimiy ruhda boʻlib oʻtdi.
Tadbirda qoʻmondon oʻrinbosari tomonidan Qurolli Kuchlarimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, harbiy xizmatchilarni ijtimoiy himoyalash masalalari, muddatli harbiy xizmatni oʻtash tartibi, oliy harbiy ta'lim muassasalarida yaratilgan sharoitlar va tayyorlanadigan mutaxassislik kasb yoʻnalishlari, shuningdek, harbiy xizmat mobaynida yurt himoyachilari erishayotgan yutuqlar haqida yoshlarga batafsil ma'lumotlarni berdi. Shuningdek, oʻquv yigʻini doirasida yoshlar harbiy kiyim-kechak, oziq ovqat va transport ta'minoti bilan ta'minlandi. Ushbu o'quv yigʻinlari davomida yoshlarga harbiycha safda yurish qoidalari, huquqiy savodxonlik saboqlari, harbiy-vatanparvarlikning ustuvor yoʻnalishlari, oʻq otish tayyorgarligi, ommaviy qirgʻin qurollaridan himoyalanish, Chavandozlik mahorati, togʻ balandlikka chiqish kabi har bir navqiron yigit uchun hayotda zarur boʻladigan oʻquv mashgʻulotlari oʻtkazilishi rejalashtirilgan.

In Namangan and Andijan regions has started the next training camp entitled "Loyal youth o…
In Namangan and Andijan regions has started the next training camp entitled "Loyal youth of the Motherland"
At the extended meeting of the Safety Council on January 12, 2024, the President of our country gave important tasks to strengthen military patriotism among our youth, ensure employment of young people and direct them to the profession, and military and law enforcement officers to name unorganized youth and work with them. It was decided to attach bodies to four sectors. In particular, the University of Public Safety decided to educate five thousand of such youth in the spirit of patriotism, commitment to community life, respect for the law, and career guidance. in this regard, the next training camp entitled "Loyal youth of the Motherland" was held in Namangan and Andijan regions to educate young people in the spirit of patriotism, commitment to community life, respect for the law, and guide them to the profession. In order to ensure the execution of these tasks, we have informed that the University of Public Safety has started a training camp called "Loyal Youth of the Motherland" with the participation of the unorganized youth of Namangan and Andijan regions in order to educate young people in the spirit of patriotism, commitment to public life, and hard work. Before the next training session, the event "Youth and leader meeting" was organized with the youth under the leadership of the deputy commander of the National Guard and the head of the Public Safety University. This event was held in an open and sincere spirit. At the event, the deputy commander informed young people about the reforms being implemented in the Armed Forces, the issues of social protection of military personnel, the procedure for serving in military service, the conditions created in higher military educational institutions and the specialized professions to be prepared, as well as the achievements of defenders of the country during military service. provided information. Also, as part of the training camp, young people were provided with military uniforms, food and transport. During these training camps, it is planned to teach young people the rules of military marching, legal literacy lessons, priority areas of military patriotism, shooting training, protection against weapons of mass destruction, horse riding skills, and training necessary for every young man in life, such as mountain climbing.