Davlat mukofoti bilan tabriklaymiz!
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni bilan mamlakatimizda ta'lim va tarbiya tizimini rivojlantirish, sohada islohotlarni samarali amalga oshirish, milliy va ilg'or xorijiy tajriba, innovatsion pedagogik va axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini keng joriy etishga munosib hissa qo'shgan o'qituvchilar va rahbarlar kuni munosabati bilan o'quv jarayoniga fan asoslari va zamonaviy kasblarni o'rganish, ularning intellektual va ma'naviy salohiyatini rivojlantirish, uchinchi Uyg'onish davri poydevorini yaratish, yuqori malakali kadrlarni namunali tayyorlash bo'yicha katta yutuqlar kiritildi, sog'lom va barkamol kayfiyatni shakllantirish, bolalarni Vatanga muhabbat va sadoqat ruhida tarbiyalash, umuminsoniy qadriyatlarni yuksaltirish, shuningdek, jamiyat hayotida faol ishtiroki uchun:
Shuhrat medali bilan taqdirlandi:
O'zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti tillarni o'qitish kafedrasi professori Xashimova Saboxat Abdullayevna
Milliy gvardiya qo'mondonligi va Jamoat xavfsizligi universiteti rahbariyati hamda shaxsiy tarkibi nomidan davlatimiz rahbari tomonidan ishonib topshirilgan ushbu yuksak qadr-qimmatini qutlaymiz va ishingizda yanada muvaffaqiyatlar tilaymiz!

Поздравляем с государственной наградой!
Указом Президента Республики Узбекистан в связи с Днем учителей и наставников за достойный вклад в развитие системы образования и воспитания в нашей стране, эффективную реализацию реформ в сфере, широкое внедрение в учебный процесс национального и передового зарубежного опыта, инновационных педагогических и информационно-коммуникационных технологий, большие заслуги в обучении учащихся основам наук и современным профессиям, повышении их интеллектуального и духовного потенциала, создании фундамента Третьего Ренессанса, образцовую деятельность по подготовке высококвалифицированных кадров, формированию здорового и гармонично развитого поколения, воспитанию детей в духе любви и преданности Родине, уважения общечеловеческих ценностей, а также за активное участие в общественной жизни:
медалью «Шухрат» награждены:
профессор кафедры изучения языков Университета общественной безопасности Республики Узбекистан Хашимова Сабохат Абдуллаевна.
От имени командования Национальной гвардии и руководства Университета общественной безопасности, а также личного состава поздравляем с высокой государственной наградой и желаем дальнейших успехов в работе!