Alina Xakimova Triatlon bo'yicha O'zbekiston chempioni
Oʻzbekiston Respublikasi Sportni rivojlantirish vazirligining hamda Oʻzbekiston Triatlon federatsiyasining kalendar-rejasiga asosan, joriy yilning 6-8 sentyabr kunlari Samarqand shahrida sportning Triatlon turi boʻyicha professional va havaskor sportchilar oʻrtasida Oʻzbekiston chempionati hamda “Challenge Samarqand 2024” xalqaro musobaqasi oʻtkazildi.
Mazkur musobaqada Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi terma jamoasi quyidagi natijalarni qayd etdi:
Oʻzbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti, katta leytenant Xakimova Alina Faritovna – professional sportchilar oʻrtasida Oʻzbekiston chempionatida shaxsiy birinchiligida sprint masofada (suzish - 750 metr, velopoyga -20 km, yugurish – 5 km) fahrli 1-oʻrin, “Challenge Samarqand 2024” xalqaro musobaqasida (suzish - 1900 metr, velopoyga - 86 km, yugurish – 21.5 km) 4-oʻrin.
Milliy gvardiya Samarqand viloyati Qoʻriqlash boshqarmasi, nazoratchi Umaraliyev Baxriddin Faxriddinovich havaskor erkak sportchilar oʻrtasida shaxsiy birinchiligida sprint masofada faxrli 1-oʻrin;
Milliy gvardiya Namangan viloyati Qoʻriqlash boshqarmasi, safdor Ikramova Oydina Sirojiddin qizi - havaskor ayol sportchilar oʻrtasida shaxsiy birinchiligida sprint masofada faxrli 2-oʻrin.
JAMOAVIY BIRINChILIGI:
Milliy gvardiya terma jamoasi (serjant N.B. Kurbonov – 750 metrga suzish, safdor E.K.Tuleimbetov – 5 km yugurish hamda kichik serjant M.J. Toshtemirov – 20 km velopoyga) faxrli 2-oʻrin (ma'lumot tariqasida: 1-oʻrin Sport klubi, 3-oʻrin OʻR IIV, 4-oʻrin OʻR Mudofaa vazirligi).

Alina Khakimova is the champion of Uzbekistan in Triathlon
According to the calendar plan of the Ministry of Sports Development of the Republic of Uzbekistan and the Triathlon Federation of Uzbekistan, on September 6-8 of this year, the Championship of Uzbekistan and the international competition "Challenge Samarkand 2024" among professional and amateur athletes in the Triathlon type of sports were held in Samarkand.
In this competition, the national team of the National Guard of the Republic of Uzbekistan recorded the following results:
Senior Lieutenant Khakimova Alina Faritovna of the Public Safety University of the Republic of Uzbekistan - the first place among professional athletes in the sprint distance (swimming - 750 meters, cycling - 20 km, running - 5 km) at the international competition "Challenge Samarkand 2024" ( swimming - 1900 meters, cycling - 86 km, running - 21.5 km) 4th place.
Umaraliyev Bakhriddin Fakhriddinovich of the Samarkand region Security Department of the National Guard took the proud 1st place in the sprint distance in the personal first among amateur male athletes;
Ikramova, daughter of Namangan Region Protection Department of the National Guard, Oydina Sirojiddin, is a proud 2nd place in the sprint distance in the personal first among female amateur athletes.
TEAM FIRST:
National Guard national team (sergeant N.B. Kurbonov - 750-meter swimming, captain E.K. Tuleimbetov - 5 km run and junior sergeant M.J. Toshtemirov - 20 km bicycle race) took the proud 2nd place (for information: 1st place Sports Club, 3rd place OR MIA, 4th place Ministry of Defense of the Republic of Uzbekistan).