Universitet harbiy xizmatchisi Respublika tanlovida 1-o'rinni egalladi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti, Qurolli Kuchlar Oliy Bosh Qoʻmondoni Sh.M.Mirziyoyev raisligida 2024 yil 12 yanvar kuni oʻtkazilgan Xavfsizlik kengashining kengaytirilgan yigʻilishida belgilangan vazifalar ijrosini ta'minlash, harbiy xizmatchilarni vatanparvarlik, ona Vatanga muhabbat va sadoqat ruhida tarbiyalash, ularda milliy va jangovarlik tuygʻularini kuchaytirish, ma'naviy, madaniy va ijodiy salohiyatini yanada rivojlantirish maqsadida, shuningdek, Oʻzbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 33 yilligi munosabati bilan Qurolli Kuchlar tarkibiga kiruvchi vazirlik-idoralar harbiy xizmatchilari hamda 18 va undan yuqori yoshdagi havaskor va professional ijodkorlar oʻrtasida “Eng yaxshi vatanparvarlik ruhidagi qoʻshiq” tanlovining Respublika bosqichi kuni kecha Jamoat xavfsizligi universiteti Ma'naviyat va ma'rifat markazida oʻtkazilgan edi.
Bugun Respublika Ma'naviyat va ma'rifat markazida ushbu tanlovning taqdirlash marosimi boʻlib oʻtdi.
Eng quvonarlisi ushbu koʻrik tanlovda Universitet harbiy xizmatchisi katta leytenant Shuhratxon Muhammadxonov faxrli 1-oʻrinni egallab, 50 000 000 soʻm pul mukofotiga ega boʻldi.

Военнослужащий Университета занял 1 почетное место на Республиканском конкурсе
В целях обеспечения выполнения задач, поставленных на расширенном заседании Совета Безопасности под председательством Президента Республики Узбекистан Ш.М.Мирзиеева, а также в целях воспитания военнослужащих в духе патриотизма, любви и преданности Родине, укрепления у них национальных и воинских чувств, дальнейшего развития духовного, культурного и творческого потенциала, 26 сентября текущего года в Центре духовности и просвещения Университета общественной безопасности состоялся Республиканский этап конкурса "Лучшая песня в духе патриотизма" среди военнослужащих министерств и ведомств, входящих в состав Вооруженных сил, в возрасте 18 лет и старше.
Сегодня в Республиканском центре духовности и просвещения состоялась церемония награждения данного конкурса.
Самое радостное, что в этом конкурсе военнослужащий Университета старший лейтенант Шухратхон Мухаммадхонов занял 1 почетное место и получил денежный приз в размере 50 000 000 сумов.