Universitet harbiy xizmatchisi Respublika tanlovida 1-o'rinni egalladi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti, Qurolli Kuchlar Oliy Bosh Qoʻmondoni Sh.M.Mirziyoyev raisligida 2024 yil 12 yanvar kuni oʻtkazilgan Xavfsizlik kengashining kengaytirilgan yigʻilishida belgilangan vazifalar ijrosini ta'minlash, harbiy xizmatchilarni vatanparvarlik, ona Vatanga muhabbat va sadoqat ruhida tarbiyalash, ularda milliy va jangovarlik tuygʻularini kuchaytirish, ma'naviy, madaniy va ijodiy salohiyatini yanada rivojlantirish maqsadida, shuningdek, Oʻzbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 33 yilligi munosabati bilan Qurolli Kuchlar tarkibiga kiruvchi vazirlik-idoralar harbiy xizmatchilari hamda 18 va undan yuqori yoshdagi havaskor va professional ijodkorlar oʻrtasida “Eng yaxshi vatanparvarlik ruhidagi qoʻshiq” tanlovining Respublika bosqichi kuni kecha Jamoat xavfsizligi universiteti Ma'naviyat va ma'rifat markazida oʻtkazilgan edi.
Bugun Respublika Ma'naviyat va ma'rifat markazida ushbu tanlovning taqdirlash marosimi boʻlib oʻtdi.
Eng quvonarlisi ushbu koʻrik tanlovda Universitet harbiy xizmatchisi katta leytenant Shuhratxon Muhammadxonov faxrli 1-oʻrinni egallab, 50 000 000 soʻm pul mukofotiga ega boʻldi.

A University military serviceman took the 1st place of honor at the Republican competition
In order to ensure the fulfillment of the tasks set at the expanded meeting of the Security Council chaired by the President of the Republic of Uzbekistan Sh.M.Mirziyoyev, as well as in order to educate military personnel in the spirit of patriotism, love and devotion to the Motherland, strengthen their national and military feelings, further develop their spiritual, cultural and creative potential, on September 26 this year at the Center for Spirituality and Enlightenment the Republican stage of the competition "The best song in the spirit of patriotism" among military personnel of ministries and departments aged 18 years and older was held at the University of Public Safety, members of the Armed Forces.
The awarding ceremony of this competition took place today at the Republican Center for Spirituality and Enlightenment.
The most joyful thing is that in this competition, University military serviceman Senior Lieutenant Shukhrathon Mukhammadkhonov took the 1st place of honor and received a cash prize of 50,000,000 soums.