Ўзбекистон Республикаси банк тизимида амалга оширилаётган ислоҳотлар ва пул-кредит сиёсати…
Ўзбекистон Республикаси банк тизимида амалга оширилаётган ислоҳотлар ва пул-кредит сиёсатининг асосий йўналишлари
Жорий  йилнинг 27 апрель куни Ўзбекистон Республикаси Жамоат хавфсизлиги университетида “Иқтисодий фанлар” кафедраси томонидан “Ўзбекистон Республикаси банк тизимида амалга оширилаётган ислоҳотлар ва пул-кредит сиёсатининг асосий йўналишлари” мавзусида давра сухбати ўтказилди. Давра сухбатини Ўзбекистон Республикаси “Ўзбекистон саноат-қурилиш” банкининг бош мутахассиси Сагдуллаев Бахтиёр Сайдуллаевич олиб борди. Мазкур давра суҳбатида Университет профессор-ўқитувчилари ҳамда Бакалавриат факультети курсантлари иштирок этди. Бахтиёр Сагдуллаев ўз маърузасида курсантларга банк тизимидаги молиявий-иқтисодий хавфсизликни таъминлаш бўйича амалга оширилаётган чора-тадбирлар, пул-кредит сиёсатининг асосий йўналишлари, инфляцияни таргетлаш тизими, кредитлаш масалалари ҳамда истиқболда амалга оширилиши назарда тутилган ислоҳотлар, шунингдек бу борада Ўзбекистон Республикасининг 2022-2026 йилларга мўлжалланган тараққиёт стратегиясида белгиланган вазифалардан келиб чиқиб маълумотлар берилди.  Давра сухбати тақдимот асосида ўтказилиб, курсантлар ўзлари учун қизиқарли бўлган саволларга тегишли жавоблар олишди.

Reforms carried out in the banking system of the Republic of Uzbekistan and the main direc…
Reforms carried out in the banking system of the Republic of Uzbekistan and the main directions of monetary policy
On April 27, at the University of Public Safety of the Republic of Uzbekistan, the Department of "Economic Sciences" held a round table on the topic "reforms carried out in the banking system of the Republic of Uzbekistan and the main directions of monetary policy". The Round Table was conducted by Sagdullaev Bakhtiyor Saydullaevich, Chief Specialist of the bank "industry-construction of Uzbekistan" Of The Republic of Uzbekistan. This round table was attended by professors and teachers of the university, as well as cadets of the undergraduate faculty. Bakhtiyor Sagdullaev in his report, the cadets were informed about the measures taken to ensure financial and economic security in the banking system, the main directions of monetary policy, the inflation targeting system, lending issues and reforms envisaged for implementation in perspective, as well as the tasks set in the development strategy of the Republic of Uzbekistan for 2022-2026.  The Round Table was held on the basis of the presentation, and the cadets received appropriate answers to questions that were interesting to them.