Халқаро ҳамкорликнинг янгича ёндашуви
Жорий йилнинг 31 май куни Ўзбекистон Республикаси Жамоат хавфсизлиги университетига Ҳиндистон Миллий гвардияси бош директори жаноб М.Д.Ганапати раҳбарлигидаги делегация ҳамда Ҳиндистон Республикаси муҳтор элчиси жаноб Маниш Прабхат ташрифи амалга оширилди.
Ташриф юзасидан, делегация аъзолари ва Ўзбекистон Республикаси Жамоат хавфсизлиги университети раҳбарияти музокаралар даврасида келгусидаги таълим соҳасига оид бўлган халқаро ҳамкорлик муносабатларини жадаллаштириш ҳамда икки томонлама алоқаларни янада ривожлантириш, кадрлар тайёрлаш, уларни қайта тайёрлаш соҳасида ҳамкорлик қилиш масалалар бўйича ўзаро келишувларга эришдилар.
Шунингдек, делегация аъзолари университет инфратузилмаси, бой кутубхонаси ҳамда ўқув–амалий машғулотлар хоналари билан яқиндан танишдилар.
Ташриф якунида ўзаро эсдалик совғалари алмашилинди, фаҳрий меҳмонлар китобига илиқ тилаклар ёзиб қолдирилди.

Новый подход к международному сотрудничеству
31 мая текущего года в Университет Общественной Безопасности Республики Узбекистан прибыл генеральный директор Национальной гвардии Индии г-н М.D.Состоялся визит делегации во главе с Ганапати, а также посла Мухтара Республики Индия г-на Маниша Прабхата.
В ходе визита члены делегации и руководство университета общественной безопасности Республики Узбекистан в ходе переговоров достигли взаимных договоренностей по вопросам дальнейшего ускорения международного сотрудничества в области образования, дальнейшего развития двусторонних связей, сотрудничества в области подготовки и переподготовки кадров.
Члены делегации также ознакомились с инфраструктурой университета, его богатой библиотекой и залами для проведения учебных и практических занятий.
В завершении визита был обмен памятными подарками, теплые пожелания были записаны в Книгу почетных гостей.