Халқаро ҳамкорликнинг янгича ёндашуви
Жорий йилнинг 31 май куни Ўзбекистон Республикаси Жамоат хавфсизлиги университетига Ҳиндистон Миллий гвардияси бош директори жаноб М.Д.Ганапати раҳбарлигидаги делегация ҳамда Ҳиндистон Республикаси муҳтор элчиси жаноб Маниш Прабхат ташрифи амалга оширилди.
Ташриф юзасидан, делегация аъзолари ва Ўзбекистон Республикаси Жамоат хавфсизлиги университети раҳбарияти музокаралар даврасида келгусидаги таълим соҳасига оид бўлган халқаро ҳамкорлик муносабатларини жадаллаштириш ҳамда икки томонлама алоқаларни янада ривожлантириш, кадрлар тайёрлаш, уларни қайта тайёрлаш соҳасида ҳамкорлик қилиш масалалар бўйича ўзаро келишувларга эришдилар.
Шунингдек, делегация аъзолари университет инфратузилмаси, бой кутубхонаси ҳамда ўқув–амалий машғулотлар хоналари билан яқиндан танишдилар.
Ташриф якунида ўзаро эсдалик совғалари алмашилинди, фаҳрий меҳмонлар китобига илиқ тилаклар ёзиб қолдирилди.

A new approach of international cooperation
On May 31 of this year, a delegation led by the Director General of the Indian National Guard, Mr. M.D. Ganapati, and the Ambassador of the Republic of India, Mr. Manish Prabhat, visited the Public Safety University of the Republic of Uzbekistan.
In connection with the visit, the members of the delegation and the leadership of the University of Public Safety of the Republic of Uzbekistan reached mutual agreements during the negotiations on the issues of accelerating international cooperation in the field of education and further development of bilateral relations, cooperation in the field of training and retraining of personnel.
Also, the members of the delegation got to know the infrastructure of the university, a rich library, and training rooms.
At the end of the visit, souvenirs were exchanged, warm wishes were written in the book of honored guests.