“Конституция билимдони” кўрик-танлови ғолиблари аниқланди
2022-2023 ўқув йили давомида Ўзбекистон Республикаси ДХХ Академияси, Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари Академияси, Ўзбекистон Республикаси ИИВ Академияси, Ўзбекистон Республикаси ФВВ Академияси, Ўзбекистон Республикаси Жамоат хавфсизлиги университети
ва Ўзбекистон Республикаси ДБҚ Божхона институти курсантларини ҳарбий-ватанпарварлик, маънавий-ахлоқий руҳда ҳамда жисмонан соғлом этиб тарбиялаш бўйича ҳамкорлик режаси”нинг 1.4-банди ижроси юзасидан, жорий йилнинг 22 декабрь куни пойтахтимизнинг “Ёшлар маркази”да  “Конституция билимдони” кўрик-танлови ўтказилди. Дастлаб, кўрик-танлов иштирокчилари оркестр садолари остида кутиб олинди. Танлов таништирув, савол-жавоб ҳамда жамоалар ўзлари тайёрлаб келган бадиий чиқиш шартлари асосида қизиқарли баҳс-мунозараларга бой тарзда бўлиб ўтди. Танлов якунига кўра, Ўзбекистон Республикаси ИИВ Академиясининг “Қомусимиз қалқонлари” жамоаси учинчи ўрин, Ўзбекистон Республикаси ДХХ Академиясининг “Ифтихор” жамоаси иккинчи ўрин ҳамда Ўзбекистон Республикаси Жамоат хавфсизлиги университетининг “Жасорат” жамоаси фахрли биринчи ўринни эгаллади. Шунингдек, кўрик-танловда Жамоат хавфсизлиги университетининг Ансамбл ва хор жамоаси иштирокидаги мусиқий чиқишлари йиғилганларга кўтаринки кайфият бағишлади.

Определены победители конкурса «Знатоки Конституции»онституции
В течение 2022-2023 учебного года во исполнение пункта 1.4 «Плана сотрудничества по воспитанию курсантов в военно-патриотическом, духовно-нравственном духе и физически здоровом состоянии», 22 декабря текущего года в "Молодежном центре" столицы был проведён конкурс «Знатоки Конституции» между Академией СГБ Республики Узбекистан, Академией Вооруженных сил Республики Узбекистан, Академией МВД Республики Узбекистан, Академией МЧС Республики Узбекистан, Университетом общественной безопасности Республики Узбекистан и Таможенным институтом Государственного Таможенного Комитета Республики Узбекистан.
Участников конкурса торжественно встречали под звуки оркестра. Конкурс прошел насыщенно, с интересными дискуссиями об условиях выступления, вопросами и ответами, а также художественными выступлениями, подготовленными командами. По итогам конкурса команда Академии Министерства Внутренних дел Республики Узбекистан «Защитники конституции» заняла третье место, команда Академии СГБ Республики Узбекистан «Гордость» заняла второе место, а команда Университета общественной безопасности Республики Узбекистан "Отвага" заняла почетное первое место. Музыкальное выступление Ансамбля и хоровой команды Университета общественной безопасности подарили присутствующим радостное и приподнятое настроение.