“Автомобил техникаларини ишлаб чиқариш ва эксплуатациясида инновацион технологияларнинг қў…
“Автомобил техникаларини ишлаб чиқариш ва эксплуатациясида инновацион технологияларнинг қўлланилиши” мавзусида респ…
Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги Чирчиқ олий танк қўмондонлик муҳандислик билим юртида Ўзбекистон Республикаси Жамоат хавфсизлиги университети, Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари Академияси, ИИВ Академияси, Тошкент давлат транспорт университети вакиллари ҳамда профессор-ўқитувчилар иштирокида 2022 йил 22 декабрь куни “Автомобил техникаларини ишлаб чиқариш ва эксплуатациясида инновацион технологияларнинг қўлланилиши” мавзусида республика илмий-амалий анжумани ўтказилди.
Анжуманда Ўзбекистон Республикаси Жамоат хавфсизлиги университети “Бронетанк ва автомобил техникаси” профессор- ўқитувчилари Н.Аслонов, Х.Ирисов, ЖХУ бўлим катта офицери майор Жумаев Хусниддин “Автомобилларни амалий бошқариш машқларида қўлланиладиган кичик электромобилнинг конструктив ва эксплуатацион параметрларини асослаш” мавзусидаги илмий тезиси билан қатнашдилар. Анжуман қатнашчиларининг қизиқтирган саволларига жавоблар берди ва анжуман якунлари бўйича ЖХУ бўлим катта офицери майор Жумаев Хусниддин анжумандаги фаол иштироки учун “Ташаккурнома” билан тақдирланди.

A republican scientific-practical conference was held on the topic "Use of innovative tech…
A republican scientific-practical conference was held on the topic "Use of innovative technologies in the productio…
On December 22, 2022, "Innovative technologies in the production and operation of automotive equipment" was held at the Chirchik Higher Tank Command Engineering Educational Institution of the Ministry of Defense of the Republic of Uzbekistan with the participation of representatives of the University of Public Safety of the Republic of Uzbekistan, the Academy of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan, the Academy of the Ministry of Internal Affairs, the Tashkent State Transport University and professors. A republican scientific-practical conference was held on the topic of "application". Professors of Public Safety University of the Republic of Uzbekistan "Armored Tank and Vehicle Technology" N. Aslonov, Kh. Irisov, Major Jumaev Khusniddin, senior officer of the UPS Department, participated in the conference with their scientific thesis on the topic "Establishing the structural and operational parameters of a small electric car used in practical driving exercises." He answered the interesting questions of the participants of the conference and at the end of the conference, Major Jumaev Khusniddin, senior officer of the JHU Department, was awarded with a "Thank you" for his active participation in the conference.