“Автомобил техникаларини ишлаб чиқариш ва эксплуатациясида инновацион технологияларнинг қў…
“Автомобил техникаларини ишлаб чиқариш ва эксплуатациясида инновацион технологияларнинг қўлланилиши” мавзусида респ…
Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги Чирчиқ олий танк қўмондонлик муҳандислик билим юртида Ўзбекистон Республикаси Жамоат хавфсизлиги университети, Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари Академияси, ИИВ Академияси, Тошкент давлат транспорт университети вакиллари ҳамда профессор-ўқитувчилар иштирокида 2022 йил 22 декабрь куни “Автомобил техникаларини ишлаб чиқариш ва эксплуатациясида инновацион технологияларнинг қўлланилиши” мавзусида республика илмий-амалий анжумани ўтказилди.
Анжуманда Ўзбекистон Республикаси Жамоат хавфсизлиги университети “Бронетанк ва автомобил техникаси” профессор- ўқитувчилари Н.Аслонов, Х.Ирисов, ЖХУ бўлим катта офицери майор Жумаев Хусниддин “Автомобилларни амалий бошқариш машқларида қўлланиладиган кичик электромобилнинг конструктив ва эксплуатацион параметрларини асослаш” мавзусидаги илмий тезиси билан қатнашдилар. Анжуман қатнашчиларининг қизиқтирган саволларига жавоблар берди ва анжуман якунлари бўйича ЖХУ бўлим катта офицери майор Жумаев Хусниддин анжумандаги фаол иштироки учун “Ташаккурнома” билан тақдирланди.

Проведена республиканская научно-практическая конференция "Применение инновационных технол…
Проведена республиканская научно-практическая конференция "Применение инновационных технологий в производстве и экс…
Министерство обороны Республики Узбекистан в Чирчикском высшем танковом командно-инженерном учебном заведении с участием представителей Университета Общественной Безопасности Республики Узбекистан, академии Вооруженных Сил Республики Узбекистан, академии МВД, Ташкентского государственного транспортного университета и профессорско-преподавательского состава 22 декабря 2022 года на тему: “Применение инновационных технологий в производстве и эксплуатации автомобильной техники” проведена республиканская научно-практическая конференция. На конференции выступили профессора - преподаватели университета общественной безопасности Республики Узбекистан “бронетанковая и автомобильная техника” Н.Аслонов, Х.Ирисов, старший офицер подразделения JHU майор Джумаев Хусниддин приняли участие в работе над научной диссертацией на тему “обоснование конструктивных и эксплуатационных параметров малого электромобиля, применяемого в практических упражнениях по управлению автомобилями”. По итогам конференции старший офицер подразделения JHU майор Джумаев Хусниддин был награжден благодарственным письмом за активное участие в конференции.