Бугун Ўзбекистон Республикаси Жамоат хавфсизлиги университети магистратурасини тамомлаган …
Бугун Ўзбекистон Республикаси Жамоат хавфсизлиги университети магистратурасини тамомлаган тингловчиларнинг битирувига бағишланган тантанали маросим бўлиб ўтди.
Маълумки, 2017 йилда Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси ташкил этилди. Ўтган қисқа давр ичида Миллий гвардия тизимида кадрлар тайёрлашнинг узлуксиз тизими жорий этилди.
Миллий гвардия тизимида кадрлар тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва малакасини оширишнинг ўзига хос амалиёти йўлга қўйилди, хусусан, 2021 йилда Ўзбекистон Республикаси Президенти Қарорига асосан мамлакатимиз тинчлиги ва осойишталигига бўлган ҳар қандай таҳдиднинг олдини олиш, жамоат тартибини сақлаш, жиноятчиликка қарши курашиш соҳаси учун юқори малакали мутахассисларни тайёрлаш мақсадида, Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 15 апрелдаги ПҚ–5077-сон “Жамоат хавфсизлигини таъминлаш соҳасида профессионал кадрларни тайёрлаш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарорига мувофиқ Миллий гвардия ҳарбий-техник институти негизида Жамоат Хавфсизлиги Университети ташкил этилди.
Университетда кадрлар тайёрлаш сифати тубдан такомиллаштирилиб, мавжуд 5 та таълим йўналиши ўрнида 23 та таълим йўналиши бўйича ўқитиш жорий этилди. Жумладан, кундузги таълим шакли бўйича курсантлар сафига 10 та ва умумфуқаровий асосда 3 та, сиртқи таълим шаклига 2 та жами бўлиб 15 та бакалавриат таълим йўналиши ҳамда 5 та ҳарбий ва 3 та умумфуқаровий жами бўлиб 8 та магистратура мутахассислиги бўйича кадрлар тайёрлаш йўлга қўйилди.
Шу мақсадда 2022/2023 ўқув йили учун магистратурага 5 та мутахассислик бўйича жами 46 нафар ҳарбий хизматчи тингловчилар сафига ўқишга қабул қилинди. Жумладан:
1. “Жамоат хавфсизлигини тезкор-тактик таъминлашнинг қўмондонлик-штаб фаолияти” мутахассислиги бўйича – 14 нафар;
2. “Тарбиявий-психологик таъминлашнинг қўмондонлик-штаб фаолияти” мутахассислиги бўйича – 12 нафар;
3. “Жамоат хавфсизлигини ҳуқуқий таъминлаш” мутахассислиги бўйича – 10 нафар;
4. “Қўриқлаш фаолиятини таъминлашнинг қўмондонлик-муҳандислик фаолияти” мутахассислиги бўйича – 5 нафар;
5. “Иқтисодий хавфсизлик” мутахассислиги бўйича – 5 нафар.
Шулардан 28 нафари Миллий гвардия, 6 нафари Мудофаа вазирлиги ва 12 нафари Ички ишлар вазирлиги ҳарбий хизматчиларидир.
Ўқув жараёни илмий даража ва илмий унвонга эга бўлган профессор-ўқитувчилар томонидан ташкил этилди. Тингловчилар томонидан Жамоат хавфсизлигини таъминлашга қаратилган илмий-тадқиқот йўналишида бугунги кунда долзарб бўлган магистрлик диссертацияси мавзулари бўйича изланишлар олиб борилди. Ўқув йили давомида тингловчилар ҳар бирининг камида 5 та илмий мақола, 5 та тезислари илмий-амалий республика ва хориж журналларида ва тўпламларда нашр этилди.
Машғулотлар асосан амалиёт билан боғлаган ҳолда олиб борилди. Хусусан, амалий машғулотлар республика Олий суди, Тошкент шаҳар ва туман судларида, республика прокуратурасида, ИИВ криминаластик полигонларида, Мудофаа вазирлигининг ҳарбий полигонларида, Миллий гвардия маркизий девони ва Тошкент шаҳар ва вилоят бошқармаларида, Миллий гвардия қўриқлаш бошқармасида соҳа мутахассислари билан ҳамкорликда ташкил этилди.
Бу, аввало, муҳтарам Президентимиз томонидан Миллий гвардияга
ва бошқа куч тузилмаларига жамоат хавфсизлигини таъминлаш юзасидан яратиб берилган имконият ва шарт-шароитлар, шунингдек, университет жамоасининг самарали меҳнатлари натижасидир.
Сафда турган магистратура битирувчиларига ўтган давр мобайнида тажрибали профессор-ўқитувчилар томонидан мутахассисликлар бўйича замонавий моддий-техник база асосида таълим-тарбия берилди. Университетда таҳсил олиш жараёнида уларни юксак профессионал тайёргарликка, энг илғор инновацион билим ва кўникмаларга эга бўлишларига, хорижий тилларни ўрганишларига алоҳида аҳамият берилди. Натижада битирувчиларнинг ҳарбий ва ҳуқуқий билим ва кўникмалари юксалиш билан бирга, уларнинг қалбида янада ватанпарварлик, садоқат ва матонат туйғулари шаклланди.
Амалга оширилган ишлар натижасига кўра:
1 нафар тингловчи чет тили бўйича халқаро В2 (CEFR) сертифакатини олди;
4 нафар тингловчи амалга оширган илмий ишлари доирасида Электрон ҳисоблаш машиналари учун яратилаган дастурнинг расмий рўйхатдан ўтганлиги тўғрисида Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигидан гувоҳномага эга бўлди. Хусусан, - “Тоифаланган объектларни қўриқлашда учувчисиз учувчи қурилмалардан фойдаланиш учун дастурий таъминот”, “Зирхли (ўқ ўтказмайдиган) жалюзилар”, “Техник қўриқлаш воситалари. Дарслик”, “Система тревожного оповешения - БОНГ” шулар жумласидандир.
Тадбирда сўзга чиққан Университет бошлиғи полковник Рустамбаев Мирзаюсуп Хакимович Университет магистратурасини илк бор битирувчиларини келгусида қандай лавозимларда хизмат қилишмасин, юксак масъулият, ҳалоллик ва камтарлик фазилатларини намоён этишларини, она Ватани, халқи ва Президентига бир умр содиқ қолишларини таъкидлади. Шундан кейин битирувчиларга магистрлик дипломлари тантанали равишда топширилди.
Тантанали тадбирда Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси Қўмондони ўринбосари полковник Мамаюсупов Сарвар Дехқонович сўзга чиқиб, магистратура тингловчиларини Университет магистратурасини тамомлаганликлари, магистр деган шарафли номга сазовор бўлганликлари билан самимий муборакбод этди. Сўнгра ҳарбий оркестр садолари остида Ўзбекистон Республикасининг Давлат мадҳияси ижро этилди.
Тантанали маросимда Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси марказий девони, Университет профессор-ўқитувчилари ва магистратурани битирувчи тингловчилар сўзга чиқиб, битирувчиларни унутилмас байрам билан табриклашди.

Сегодня состоялась торжественная церемония, посвященная выпуску слушателей, окончивших асп…
Сегодня состоялась торжественная церемония, посвященная выпуску слушателей, окончивших аспирантуру Университета общ…
Сегодня состоялась торжественная церемония, посвященная выпуску слушателей, окончивших аспирантуру Университета общественной безопасности Республики Узбекистан.
Известно, что в 2017 году была создана Национальная гвардия Республики Узбекистан. За прошедший короткий период в системе Национальной гвардии была внедрена непрерывная система подготовки кадров.
Национальный гвардия тизимида кадраш, кета-шофлаш и малакасин оширишнинг Узбекистан из-за операций йульги курдди, в частности, 2021 года йильда Узбекистан Республика резолюция в основном мамлакатимиз тинчлиги и осойишталига бульган каждый караван представляет угрозу для мира, жамоатан, шакш, шакшан, Куршин, куршинский а также юкор Малакал по специальности, Президентская республика Узбекистан 2021 Ил 15 апреля ПК–5077-сон "Джамоат рискслигин, обеспечиваемый профессионалом кадрларнином тизимином янада совершенствование мер-расширенное принятие решений" при согласовании Национального института харбий-техникума негизида Джамидского университета риск-риск образования.
Университетский персонал подготовка качество обучения совершенствуется, существует 5 учебных занятий 23 тренинга по тестированию. Джумлад, кундузги образование форма кризиса курсантлар сафига 10 учебно-общеобразовательная база 3, учебно-педагогическая подготовка 2 обучение бакалавр 15 учебно-методическое обучение всего 5 лет и 3 общенациональных образования, почти 8 лет степень магистра
Шукув йили как магистрат 2022/2023 гг. 5 экспертиза кризисы жами 46 военнослужащих тингловчилар сафига узкишга принял. Jumladan:
1. ” Риск-тактический тренинг " специалисты-14 человек;
2. "Педагогико-психологическая обеспечениеправильно-педагогическая деятельность" экспертиза кризиса-12 человек;
3. ” Безопасность прав " эксперты по запаху – 10 человек;
4. "Трудовая деятельность по обеспечению инженерно-инженерной деятельности" экспертиза кризиса-5 человек;
5. "Риск-экономика" - 5 человек.
Шулардан 28 миллионов гвардейцев, 6 Гвардейцев вазирлиги и 12 военнослужащих ишлара министра харбия слугиларидира.
Онкув джарайя дараджа и науки анмонга эга бульган профессор-онкитувчилар томони организовать этильди. Тингловчилар томонид Джамоат рискцизлигин обеспечивашга каратилган наука-Исследование изучилбугунда долзарб бульган магистр диссертация мавзолея брузовича изланишлара Оля борильди. Онкув йили продолжение тингловчилар каждый рисинг камида 5 та наука статья, 5 тезис науки-Амалия республика и хоридж журналларида и давняя публикация этильди.
Помолвка в основном операция билан садлаган холда олиб борилди. В частности, практикующий республиканец высокопоставленный суд, Ташкент Шахар и судебный туман, республика прокуратура, ИИВ криминалист полигонарид, директор васирлигининг харбий полигонид, Национальный гвардия маркизий кабинет и Ташкент Шахар и область сотрудничали, национально гвардейский гвардия.
Бу, ВО-ПЕРВЫХ, уважаемый Президент, томировать Милли гвардия
и, конечно же, кучи тузильмаларига Джамоат рискцислигин обеспечить яратиб берилган возможность и условия-условия, шунингдек, университет джамоазининг самаралари результативный труд.
Для выпускников магистратуры, которые находятся в строю, Уайтган провел промежуточный период подготовки профессора-онкитчилара сайдедиссиклара Бравича материально-технического базиса, основанного на обучении и воспитании. Учеба в университете имеет особое значение для подготовки профессиональных специалистов по таргетингу, инновационному и вспомогательному обучению юксака. Знания выпускников в области военного права в Натии, наряду с восхождением куляма, привнесли в их язык больше патриотизма, верности и упорства.
Что было сделано, так это войти в натиджу:
1 человек, слушающий иностранный язык Buzina V2 (CEFR) сертификат высшего сорта;
4 человек-слушатель осуществил научный постоянный электронный счет Машинари, как создал прямой доступ длиннохвостых республик Узбекистана к министерству юстиции. В частности, - "коллективный объект", "бронированный (он/она-узигидиган) джалюзилар", "Техника по обслуживанию инструментов". Урок", "система предварительного описания - бонг".
Выступая на мероприятии, начальник университета полковник Рустамбаев Мирзаюсуп Хакимович отметил, что впервые выпускники высшей школы университета, на каких бы должностях они ни служили в будущем, проявляют высокие качества ответственности, честности и смирения, остаются верными своей родине, народу и Президенту на протяжении длительного времени. всю жизнь. После этого выпускникам были торжественно присвоены степени магистра.
Торжественное мероприятие принял глава Узбекистана Дехканович Игорь, магистрат тингловчилари из Университета, магистрат дехканского университета, магистр дехкановичевич достойно поздравления. Парламент Республики Узбекистан
На торжественной церемонии выступили представители центрального аппарата Национальной гвардии Республики Узбекистан, преподаватели университетов и аспиранты, которые поздравили выпускников с незабываемым праздником.
Для того, чтобы осветить подробности события в средствах массовой информации республики, побывали корреспонденты и журналистки.